Kredi Notum Sıfır, Ne Yapmalıyım?

Kredi Notum Sıfır, Ne Yapmalıyım?
22 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 309 kez okundu.

, Ne Yapmalıyım?
Bankaların kredi kullandırma konusundaki en temel şartlarından birisi, kredi notunun belirli bir seviyede olmasıdır. Bir kişinin kredi notunun sıfır olması demek, söz konusu kişinin bankalarla daha önce hiçbir ilişkisi bulunmadığı anlamına gelir. Bu kişilerin geri ödeme durumu bilinemeyeceği için, kredi kullanabilmeleri oldukça zordur. Kredi notum sıfır, ne yapmalıyım? Diyen banka müşterilerin önünde iki farklı yol bulunuyor. İlk yol olarak geri ödemede bankaya belirli bir teminat göstererek kredi çekmeyi deneyebilirsiniz. Diğer yol ise, kredi notunun yükseltmenin yollarını aramak olacaktır.

Kredi notunun yükselmesi için öncelikle bankalarla aktif bir şekilde çalışmaya başlamanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak düşük limitli bir kredi kartı kullanabilirsiniz. Ayrıca düşük miktardaki ihtiyaç kredilerine başvurmanız da kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır. Bu ürünlerin geri ödemesini düzenli bir şekilde yaptığınız zaman belirli bir süre sonra kredi notunuz yükselecektir. Kredi notunun güncellenmesi için belirli bir zaman sınırı yoktur. Yaptığınız ya da yapmadığınız tüm ödemeler anlık olarak kredi notuna yansıtılır.
Kredi notunun yükselmesinin en temel şartı, kişilerin bankalarda iyi bir izlenim bırakmasıdır. İnternet bankacılığı sistemini aktif şekilde kullanmak, otomatik ödeme talimatı vermek, tüm finansal işlemleri banka üzerinden yapmak; kredi notunuza olumlu olarak yansır. En basitinden, telefonunuzun faturasını bile internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bu durum, sizlerin bankacılık alanında aktif olduğunuzu belirtir ve kredi notunuz harekete geçer.
Kredi Notum Sıfır, ?
Kredi notu sıfır olan kişiler, geri ödemede güvensiz olarak görülür. Zira bu kişiler daha önceden kredi kullanmadığı için, belirli bir kredi notu oluşmamıştır. Bu durumda kredi çekebilmek için bankaya geri ödeme teminatı belirtmeniz durumunda, rahatça kredi çekebilirsiniz. Özellikle üzerinize kayıtlı olan bir taşınmaz malı bankaya ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Ev, arsa ve araba gibi taşınmaz mallar; bankaların en kabul gördüğü taşınmazlardır. Bunun haricinde, gelir durumu yüksek olan ve kredi notu iyi olan bir kişiyi bankaya kefil yapmanız da kredi çekebilmenizi sağlayacaktır. Borcu geri ödeme durumunuz olmadığı zaman bankalar tüm kredinin borcunu, kefil olan kişiden tahsil edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git