Para Kazandıracak İş Fikirleri

Para Kazandıracak İş Fikirleri
19 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 724 kez okundu.

Girişimcilik ruhu olan, işsiz olan ya da çalıştığı kurumsal yapıdan sıkılan, ülkenin gidişatı içerisinde kendine yeni bir kapı açmak isteyen, daha fazla para kazanmak isteyen, aklındaki fikre güvenen ya da yatırım yapmak için bir iş fikri arayan birçok kişi bulunuyor. Belirttiğimiz özellik ya da nedenlerden herhangi birine sahipseniz dahi, yeni bir iş fikri için araştırma yapacağınız aşikar. Yatırım için belli miktar parası olan, kredi çekmek isteyen ya da girişimciliğine güvenen kişilerin kredi/ hibe başvurularıyla başlatmaya çalıştığı birçok proje bulunuyor. Çoğu kişi hem uzun vadede iyi gelir getirecek, ya da diğer bir deyişle ‘tutacak’ iş fikirlerine ihtiyaçları var. Tabii hangi işi tercih ederseniz edin, lokasyon, çalışma prensibi ve disiplin, misyon, yatırım ve benzeri birçok kritere göre işin geleceği şekillenecektir. Yani, çok kesin ve garanti bir iş fikri olsa dahi, işin ilerleyişinin ciddi oranda sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız. Aynı durum tam tersi için de gerçekleşebiliyor, biliyorsunuz ki.

Herhangi Bir Eğitim Almadan Herkesin Kullanabileceği İş Fikirleri


Bildiğiniz üzere, değişen dönem ve teknoloji ile beraber bazı meslekler zamanla daha popüler oluyor hatta yeni meslek grupları türüyor. Bunlar için de eğitim almanız şart. Fakat bu sürece dahil olmak istemiyor, doğrudan bir iş fikrini gerçekleştirmek istiyorsanız, farklı alanlara göz atabilirsiniz. Öncelikle her zaman öneme sahip olacak işleri düşünebilirsiniz. Fakat biraz daha farklı olmanız piyasada kaybolmamanız açısından önemli. Yani örnek vermek gerekirse, kafe çok klişe bir fikir olsa dahi daha spesifik bir kafe, sizin için çıkış noktası olabilir. Son dönemlerde çok popüler olan 3. dalga kahve ve butik pasta dükkanları da buna iyi bir örnek. Oto yıkama, kuru temizleme, nakliye firmaları da her zamanın iyi kazanan fikirleri arasında. Tek bir iş başına iyi paralar alıp ay sonunu düşündüğünüzde karlı olmanız olağan. Organik meyve- sebze sektörü de her zaman kazananlar arasında. Meyve suyu satıcısı ya da organik meyve üreticisi/ satıcısı iyi örneklerinden biri. Ayrıca işlek bir yerde büfe açmak da fazla yatırım gerektirmeden kar sağlayabilen işler arasındadır. Halı temizleme firmaları da son birkaç yılın en çok kazandıranları arasında. Buna benzer olarak tesisat tamirciliği, oda kiralama gibi farklı iş alanlarına da dahil olabilirsiniz. Ayrıca biraz daha garantici olmak istiyorsanız, yiyecek, içecek, tatlı, kahve, bar, fast food gibi gıda alanlarından araba kiralama, oto/halı yıkama, kuru temizleme alanlarına kadar zincir sahibi olan ve Franchise veren firmalardan da yararlanabilirsiniz.

Son Dönemlerin Popüler, Kazandıran Meslek Fikirleri


Biraz önceki iş fikirleri grubunun aksine, bu fikirler için eğitim almış olmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere, dönemsel olarak adeta bir furya gibi, çeşitli meslekler daha fazla ön plana çıkıyor. Tabii bu da doğal olarak, para akışının bu alana kaymasını sağlıyor. Sağlık alanından hemen örnek vermeye başlayabiliriz. Son dönemlerde artan sağlıklı beslenme, spor, diyet gibi konu başlıkları insanları da bu alana itmeye başlamıştır. Bu nedenle, kişisel spor eğitmenliği yapmak, hatta daha büyük bir yatırımınız varsa spor salonu açmak dahi mantıklı olacaktır. Yanı sıra, diyetisyenler ve yaşam koçları da hiç olmadıkları kadar popülerler. Bu meslek gruplarının belli dönem süren eğitimleri oluyor. Bunlara katılarak eğitiminizi tamamlayıp iş yapmaya başlayabilirsiniz. Farklı bir sektöre dönersek, kadın kuaförleri ve bakım merkezleri de son dönemin kazananları arasında. Estetisyenlik eğitimi almak ya da böyle bir mekan açmak sizin için avantajlı olacaktır. Eğer biraz teknoloji alanına kayarsak,  mimarlık, iç mimarlık, grafik tasarım, fotoğrafçılık, yazılım gibi alanlar ön plana çıkmakta. Eğitim alarak kişisel ofisinizi yaratabilirsiniz.

 

Çağa Ayak Uyduran İş Fikirleri

İnternetin yadsınamaz bir geleceği olduğu aşikar. Durum böyle olunca, yaş grubu fark etmeksizin birçok kişi bu alana yönelmiş durumda. Neredeyse herkes bir şeyler denemenin peşinde. Tam bu noktada yaratıcı bir fikirle sıyrılabilir, kendinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Instagram, Twitch ve Youtube en popüler sosyal medya yöntemlerinden biri. Tabii işin kamera önünde yer almak istemeyebilirsiniz. Bu durumda sizlere, sosyal medya yöneticiliği ya da dijital ajans kurma fikrini sunuyoruz. Çünkü, belirttiğimiz uygulamalara olan kullanıcı yoğunluğu, ajanslara ve yöneticilere olan ilgiyi de artırdı. Aynı şekilde oyun oynamayı seven biriyseniz, dijital oyunculuğa başlayabilir ya da canlı yayınlar yaparak belli bir kitleyi toplayabilirsiniz. Bu şekilde bir noktadan sonra aldığınız talep ve reklamlarla beraber iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Yanı sıra, biraz daha spesifik alanlara yönelmeniz ve sizin mağazanızın eşsiz olduğunu hissettirmeniz de günümüzde çok önemli.  Sağlık ve beslenme fikirlerinden söz etmiştik. Günümüzde artan vejetaryen ve vegan insan sayısını göz önünde bulundurursak bu gruba özel ürünlerin ya da yiyecek/ içeceklerin satıldığı bir mağaza fikri mantıklı olabilir. Ya da buna benzer artış gösteren popülasyonlardan birine odaklanmanız kazanma oranınızı da artıracaktır.

Kendi Fikrinizi Şekillendirin


Bahsetmiş olduğumuz fikir gruplarından herhangi biri size hitap etmiyor olabilir. Bu durumda aklınızda var olan ya da size yakın gelen fikir üzerinden planınızı yürütmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, e- ticaret sitesi kurabilir ya da bir abonelik sistemi oluşturabilirsiniz. İlginizin olduğu bir alan olması yeterli. Kafanızda farklı bir ticaret sitesi ya da mobil uygulama varsa, bir yazılımcı ile beraber tasarlamanız yeterli olacaktır. Sonrasında çeşitli tekniklerle işinizi büyütebilirsiniz. Aynı şekilde abonelik sistemleri de çok popüler. İster kitap ister bakım isterseniz de yemek alanında bu işe girebilirsiniz. Siz abone olacak kişiler, aylık ya da haftalık ödemeleri karşılığında kitap/ kırtasiye kutusu ya da diyet gıda kutusu alabilir. Oldukça kazandıran bu kutularla kurumsal bir firmaya dahi satış yapsanız ilk etapta sizi tatmin edecektir. Ya da bir lokanta açacaksanız, Hint, Arap, Fransız ve benzeri özel temalar oluşturarak daha popüler olmasını sağlayabilirsiniz. Son dönemin trendlerini yaratıcılığınız ve girişimci ruhunuzla birleştirmeniz yeterli olacaktır.

Bilgilerinizi Aktarın, Eğitim Verin


Bir ofis, iş yeri kuracak kadar yatırımınız olmayabilir ya da yukarıda saydığımız hiçbir işin size uygun olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda hangi yeteneğe sahipsiniz, buna odaklanmalısınız. Yoga da olabilir, matematik de. Özel bir etüt ofisi açabilir ya da internet üzerinden eğitim alanı oluşturabilirsiniz. Yoga, futbol, tenis gibi birçok alanda özel eğitim verebilirsiniz. Matematik, Türkçe, Fen gibi birçok ders alanı için bir internet sitesi oluşturabilir, uzaktan eğitim sınıfı oluşturabilirsiniz. Özellikle İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince, Japonca, Almanca gibi dillerden birine hakimseniz, bu alanda da uzaktan eğitim merkezi açabilirsiniz. Yabancı dil son dönemlerde herkes için şart. Bu nedenle her yaş grubuna hitap eden bir alan haline geldi. Hatta bir özel eğitim zincirinden de franchise alabilir, işletmesini yapabilirsiniz. Aynı durum müzik, spor gibi geniş çaplı ve önemli alanlar için de geçerli. Sosyal medya uygulamalarına hakimseniz, burada kendi alanınızı yaratıp iyi bir noktaya da gelebilirsiniz. Son dönemlerde bu yöntem de kar getirenler arasında.

Arama Terimleri:kazanıran iş fikirleri
Para Kazandıracak İş Fikirleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ŞERAFETTİN GÜMÜŞ dedi ki:

    para kazandıracak iş fikirleri hakkında bilgi edinmek istiyordum teşekkür ederim.

  2. gokhan kul dedi ki:

    merhaba emeği geçene tesekkür ederim para kazandıracak iş fikirleri hakkında güzel bir bilgi edindim

Sayfa başına git