Telefon Bankacılığı Hakkında

Telefon Bankacılığı Hakkında
3 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 307 kez okundu.

Telefon Bankacılığı Hakkında
Teknolojinin bizlere tanıdığı olanaklardan biri olması sebebiyle, telefon bankacılığı günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Akıllı telefonlar hayatımızda henüz yokken birçoğumuz ufacık bir işlem için bile banka kuyruklarında fazlaca zamanımızı harcamışızdır. Artık bankalarda daha az kişi görmekteyiz, bunun sebeplerinden biri de telefon bankacılığı sayesinde, telefondan banka işlemlerimizi kolaylıkla halletmemizdir.

Bankaların bizlere sunduğu hizmetler içinde telefon bankacılığı önemli bir yer tutar. Bankaya gitmeden hesabınızı kontrol edebilir, havale, EFT, fatura yatırma, borç ödeme, yatırım yapma, kredi başvurusu yapma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bu gerçekten de bizim için kıymetli olan zamandan tasarruf etmemizi sağlar.

Telefon bankacılığının birçok avantajı bulunuyor. Başlıca tercih edilme sebepleri;
Zaman tasarrufu sağlar. Banka kuyruklarında saatlerinizi yitirmenize gerek yoktur.
İşlemlerin çok daha hızlı yapılmasını sağlar. Sistem dondu yemek saati, mesai bitti gibi sözlere maruz kalmazsınız.
Ayrı ayrı işlemleri tek seferde yapabilirsiniz. Fatura tahsilâtları için sokakları dolanmak zorunda kalmazsınız.
Bankada alınan işlem ücretlerine maruz kalmazsınız. Telefon bankacılığında yaptığınız birçok işleme ücret ödemesiniz.
Kendinizi izleme imkânı sağladığı için hesabınızı görebilir, daha kolay yönetebilirsiniz. Hesaba her an ulaşabildiğiniz için sizin için kârlı imkânlardan kolaylıkla faydalanmanızı sağlar.
Çözüm odaklıdır. Sorun yaşadığınız konularda her an teknik destek alabilir hızlı çözüme kavuşturabilirsiniz.
Bu hizmetler bankalarında işine gelmektedir. Belli programlar sayesinde müşterilerine daha kolay hizmet götürürler, iş yükleri azalır. Evrak işine gerek kalmaz.
Tabi ki her sistemin olduğu gibi bu sistemin de zayıf yönleri var, tüketicilerin en büyük endişesi; “Hesabım kötü niyetli kişilerin eline geçerse ne yaparım” düşüncesidir. Bankalar bunun önüne geçmek için, önlem alsa da henüz bu sorun aşılmış değil. Ancak sağladığı kolaylıklar sebebiyle telefon bankacılığı kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git