Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi - En Uygun Kredim

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Garanti Bankası, Bireysel Emeklilik ile mutluluğunuzu yüzde 25 arttırın derken, Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki devlet katkısına vurgu yapmaktadır. Gerçekten de yüzde 25 Devlet Katkısı, başka hiçbir tasarruf aracı ile sağlanamayacak bir birikim imkanı vermektedir. Garanti Bankası, müşterilerine bireysel emeklilik hizmetlerini, iştiraki olduğu Garanti Emeklilik ve Hayat şirketi üzerinden vermektedir.

Maddi sıkıntılar çekmeden, en az bugünkü yaşam seviyesini koruyarak, mutlu ve rahat bir emeklilik dönemi geçirmek için, bugünden birikim yapmak gerekiyor. Bireysel Emeklilik Sistem, bu açıdan düzenli tasarruf yapma imkanı sunan ve devletin güvencesi altında olan bir sistemdir.

Garanti Emeklilik ve Hayat şirketi, bu çerçevede bireysel müşteriler için, Emeklilik Planı, Pratik Plan, Prestige Plan ve Select Plan gibi planlar tasarlamıştır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Şartları

Yıkarıda sayılan emeklilik planlarından herhangi birini almak için sadece fiil ehliyetine sahip olmak, 18 yaşından gün almak ve Türk vatandaşı olmak yeterli olmaktadır. Başkaca bir koşul aranmamaktadır. Çalışmayan, dolayısıyla SGK’ya prim ödemeyen kişiler bile isterlerse sisteme girebilirler.

Ödenecek katkı payları tutarlarına katılımcılar karar verecek olsa da ilerideki emeklilik gelirinin bir değer taşıması açısından şirket, Emeklilik Planı’na en az 90 TL, Pratik Plan’a en az 145 TL, Prestige Plan’a en az 590 TL, Select Plan’a ise en az 1.202 TL sınır koymuştur.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Avantajları

Birinci avantaj devletten alınacak yüzde 25 katkı payı desteğidir. Bunun yanında sistem sayesinde düzenli bir birikim yapma imkanı yaratılmıştır. Ayrıca katılımcılar yılda dört defa seçtikleri emeklilik planını değiştirebilirler. Keza girdikleri plan içinde fon dağılımını yılda altı kere yeniden yapılandırabilirler.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Bireysel Emeklilik Sistemi içinde bireysel emeklilik şirketleri, giriş aidatlarını baştan peşin alabilirler veya katılımcıların sistemde kaldıkları süreye göre erteleyebilirler.

Garanti Emeklilik ve Hayat şirketi, Emeklilik, Prestige ve Select emeklilik planlarında baştan giriş aidatı almamaktadır. Pratik Plan’da ise 117 TL giriş aidatı almaktadır.

Ertelenen giriş aidatları, katılımcının sistemden çıkması veya birikimlerini başka şirkete taşıması durumunda, sistemde geçirdikleri süreye bağlı olarak hesaplanır ve ödenmesi talep edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir