Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır? - En Uygun Kredim

Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

1-Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Garanti ülkemizin en önemli bankalarından birisidir. Banka her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyor. Banka para transferi olarak müşterilerine havale ve eft hizmetleri vermektedir. Banka içinde yapılan para transferine havale bankalar arası para transferine eft adı verilir. Havale ve eft işlemlerini internet bankacılığından kolayca yapabilirsiniz. Bazı durumlarda eft için girilen bilgiler hatalı olabilir. Bu durumda eft işleminizi iptal etmeniz gerekebilir. Bu durumda bankaya gitmeden müşteri hizmetlerine bağlanmadan internet mobil kanalı ile eft işleminizi iptal edebilirsiniz.

*  Karşı Hesaba Ulaşmayan EFT İptali

Garanti Bankası EFT ile gönderilen para öncelikli olarak Garanti Bankası yetkilisi, sonrada diğer banka yetkilisi tarafından alıcı ve gönderen hesap bilgisi bakiye incelemesi yapılır. EFT yapılan tutar hesaptan düşer.  Bu sürede EFT havuzunda para bekletilir. İşlem yapılan paranın EFT havuzunda bekleme süresi bankanın yoğunluk süresine göre 10 ile 15 dakika arası değişmektedir. Bu süre içerisinde EFT işlemini iptal etmek için vakit kaybetmeden Garanti bankası müşteri temsilcisini 444 0 333 numaralı telefonu aramalısınız. Müşteri hizmetlerine bağlanarak eft işleminizi bu süre içinde iptal edebilirsiniz.  Gönderdiğiniz para garanti bankası eft havuzunda ise eft işleminiz müşteri temsilcisi tarafından iptal edilip paranız hesabınıza iade edilir. Para garanti bankası eft havuzundan çıkmışsa para karşı bankanın eft havuzuna iletilir. Bu durumda alıcı bankanın müşteri temsilcisi aranarak eft iptal talebinde bulunursunuz. Yanlış eft iadesi tarafınıza yapılır. Eft para transfer süresi çok kısadır. Bu yüzden bu işlemler zaman kaybetmeden yapılmalıdır.

* Karşı Hesaba Geçmiş EFT İptali

Gönderilen para karşı hesaba transfer edilmişse bu durumda eft iptali zorlaşır. Para iade süreci çok uzundur. Yapılan yanlışı fark ettiğinizde garanti bankası müşteri temsilcisini arayarak eft iptali istenir. Müşteri temsilcisi eft iptal talep formunu doldururu. Bu durum karşı bankanın müşteri temsilcisine iletilir. Karşı bankanın müşteri temsilcisi alıcıya ulaşarak para iadesi için tahsilât yapar. Müşterinin onay vermesinin ardından para tekrar eft havuzuna gelir. Müşterinin onay vermemesi durumunda yanlış eft yapan kişi yasal yollara başvurarak para iade talebinde bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir