Garanti İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

Garanti İnternet Bankacılığı

Bankacılık sektöründe en önde gelen kuruluşlar arasında Garanti Bankası’nın yer aldığını söyleyebiliriz. Garanti Bankası her zaman teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bankaların arasında yer almıştır. Garanti internet bankacılığı bakımından da müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeye özen göstermektedir. Bankanın internet şubesinden yapılan işlemlerin çok geniş çaplı olması ve insanların banka şubesinden yapacakları birçok işlemi sadece internet bankacılığından gerçekleştiriyor olması zamandan büyük bir tasarruf sağlatacaktır. Garanti Bankası’nın şubeleri üzerinden yapacağınız ve uzun sürecek olan işlemleri internet şubesi üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası’nda internet şubesi üzerinden birçok işleminizi çok kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Bankada sıra beklemek istemeyen kişiler bu yüzden bankanın internet şubesini açarak kullanmaya başlıyor. Garanti Bankası internet şubesi hesabı nasıl açılır? Sorusu ise Garanti Bankası müşterilerinin en fazla merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Garanti Bankası üzerinden internet şubesi açmanız son derece basittir. Bankadan internet şubesi açacağınız sırada takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak Garanti Bankası’nın resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu noktada işlemlerinizi Garanti Bankası’nın sitesi üzerinden gerçekleştirdiğinize emin olmanız gerekmektedir. Son yıllarda internet üzerinden yapılan dolandırıcılıkların arttığını söyleyebiliriz.

-Garanti Bankası’nın internet şubesine girdikten sonra sağ üst bölümde Bireysel / Kurumsal butonlarının altında yer alan İlk kez parola almak istiyorum seçeneğine tıklamalısınız.

-Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşınıza bir açılır pencere gelecektir. Burada ilk aşamasda sizden Müşteri / TC kimlik numarası ile cep telefonu girmelisiniz. Bilgileri girdikten sonra Devam seçeneğine tıklamalısınız.

-Devam seçeneğine tıkladıktan sonra sizden güvenlik seçeneği hakkında bazı bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri de girerek devam seçeneğine tıklamalısınız.

-Güvenlik bilgilerinizi girdikten sonra belirttiğiniz telefon numarasına bir kod gönderilecektir. Bu kodu girerek son aşamaya ilerlemelisiniz.

-Son aşamada ise sizden şifre belirlemeniz istenecek. Belirlediğiniz şifreyi ileride unutmama adına güvenilir bir yere not alabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek Garanti Bankası internet bankacılığını aktif hale getirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Garanti Bankası bu noktada son derece basit bir uygulamaya sahiptir. Aynı zamanda eğer hesabınızı banka şubesinden açacaksanız hesap açılışı sırasında da internet bankacılığının aktif hale gelmesini talep edebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Garanti Bankası müşterilerinin internet bankacılığı açmak istemesinin en büyük sebepleri arasında bankanın internet bankacılığı üzerinden birçok imkan sağlıyor olması yer almaktadır. Garanti Bankası internet bankacılığı ile hangi işlemler yapılır? Sorusu ise bankadan internet bankacılığı açmak isteyen kişiler veya internet bankacılığı üzerinden hangi işlemleri yapabileceklerini bilmek isteyen kişiler tarafından çok fazla merak ediliyor. Garanti Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

-Vadeli, vadesiz, birikim, ELMA ve yatırım hesabı açılış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Hisse senedi, repo, A ve B tipi yatırım fonu, fono hemen nakit, hazine bonosu, ELMA hesabı ve birikimli mevduat hesabı gibi yatırım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Hesaba veya isme havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-EFT talimatı verebilirsiniz.

-Düzenli ödeme emri çıkarabilirsiniz.

-İleri tarihli veya kayırlı havale / EFT emri verebilirsiniz.

-Döviz transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-GSM TL yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-E-devlet kapısına giriş yapabilirsiniz.

-SSK pirim ödemeleri, bağış, trafik cezası, ÖSYM ödemeleri  gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.

-Kredi kartı ekstrenizi, dönem içi harcamalarınızı ve açık provizyon işlemlerinizi görebilirsiniz.

-Garanti Bankası kredi kartı borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Kayıp veya çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz.

-Diğer bankalara ait olan kredi kartlarınızın ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

-SMB, BKV, gelir stopaj vergisi, kurumlar vergisi, yıllık gelir verisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi ve gümrük vergisi ödemelerini yapabilirsiniz.

-Şubesiz bankacılığın sahip olduğu özel kurlar üzerinden döviz alım ve satımını yapabilirsiniz.

-Avans hesap ve bireysel kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

-Hesap hareketlerinizi ve bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

-Fon ve fon emir sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Çek ve senet bilgilerinizi görebilirsiniz.

-Faturalarınızı ve otomatik ödemelerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Döviz fiyatları, repo ve faiz oranları, yatırım fonu fiyatları ve işlem komisyonları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası müşterileri yukarıda belirttiğimiz bütün işlemleri bankanın internet bankacılığını kullanarak çok kolay bir şekilde sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Bankadan bu işlemleri yapacağınız zaman belki de uzun süre sıranın gelmesini beklemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat internet bankacılığı kullandığınız zaman böyle bir duruma gerek kalmayacaktır.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Garanti Bankası her zaman müşterilerine farklı seçenekler sunarak hizmet vermeye özen göstermektedir. Garanti Bankası internet şubesi şifre alma işlemleri sırasında da bankanın sizlere farklı imkanlarla hizmet verdiğini görebilirsiniz. Garanti Bankası’ndan parola alma işlemleriniz sırasında yukarıda sizlere belirttiğimiz adımları takip edebileceğiniz gibi farklı yöntemlerde deneyebilirsiniz. Birçok kişi işlem hızlı ve kısa sürede gerçekleştiği için şifre alma işlemlerini yapacakları sırada Garanti Bankası’nın kurumsal internet sitesini tercih etmektedir.

Garanti Bankası internet Bankacılığı şifresi almak için Garanti Bankası’nın internet sitesi dışında tercih edebileceğiniz başka bir yöntem de bulunmaktadır. Bu yöntem Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri üzerinden internet şubesi şifresi almaktır. Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333’ü arayarak müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilir ve internet şubesine giriş yapabilmek için şifre almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri temsilcisi üzerinden şifre talebinde bulunduğunuz zaman çok kısa bir süre içerisinde şifrenizi tanımlayabilir ve internet bankacılığına giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada bankanın müşterilerine her zaman hızlı bir şekilde hizmet vermeye dikkat ettiğini görebiliyoruz.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Gerek günlük hayatın yoğunluğundan gerekse çok fazla internet şubesine giriş yapmadığınız için zaman içerisinde şifrenizi unutma ihtimaliniz vardır. Garanti Bankası internet şubesi şifremi unuttum diyen birçok kişi olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada internet şubesi şifrenizi yeniden alma imkanınız vardır. Garanti Bankası internet şubesi şifresini yenilemek isteyen kişiler şu işlemlerden kendileri için en kolay olanını seçerek şifrelerini değiştirebilirler:

-Garanti Bankası müşteri hizmetleri olan 444 0 333 numarası ile iletişime geçerek internet bankacılığı şifrenizi unuttuğunuzu ve bu yüzden yenilemek istediğinizi belirterek şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bu evrede sizin kimliğinizi doğrulamak için bazı sorular sorulacaktır. Bu sorulara doğru cevap vermeniz çok önemlidir.

-Garanti Bankası’nın kurumsal web sitesi üzerinden giriş işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz sırada Parolamı unuttum bölümüne tıklayarak parola yenileme işlemleri hakkında gerekli olan adımları takip edebilirsiniz. Bu şekilde parolanızı yenileyebilirsiniz.

Garanti Bankası’nın internet şubesine giriş işlemleri sırasında parolanızı birkaç defa yanlış girdiyseniz parolanız iptal olacaktır. Parolanız bloke olduğu zaman şifre yenileme işlemleri sırasında uygulamanız gereken adımların aynısını uygulayarak parolanızı yenileyebilirsiniz. Birçok kişi şifresi bloke olduğu zaman direk olarak Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeyi tercih etmektedir. Bu evrede siz de kendiniz için en kolay işlem hangisi ise onu tercih ederek gerekli olan yenileme işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Garanti Bankası bu noktada müşterilerine farklı alternatifleri bir arada sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir