Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? - En Uygun Kredim

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Ülkemizdeki işsizlik sorununu sanırım anlatmaya gerek yok. Hal böyle olunca acil ödemesi olan veya bir takım unsurlar için kredi çekmek isteyenlerin, en büyük problemi gelir belgesi olmamasıdır. Yani gelir belgesinin olmaması, kişinin işsiz olduğu anlamına geliyor ve haliyle kredi çekme şansının yok denecek kadar az olmasını ifade ediyor. İşte bu noktada çalışmayan kişilerin en büyük arayışı gelir belgesiz kredi veren bankalar konusudur. Bu yazımızda gelir belgesiz kredi nasıl alınır? onu anlatacağız.

Bazı bankaların yapmış olduğu kampanya ile gelir belgesiz kredi çekebilirsiniz. Gelir belgesiz kredi almak için en öncelikli şart, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Maaş bordrosu sunmadan çekebileceğiniz kredi için 15 bin TL’ye kadar maddi destek alabilirsiniz. Ayrıca gelir belgesiz kredi başvurusu için banka şubesinede gitmenize gerek yok. Bunun için bankaların sunduğu mobil veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bilindiği gibi gelir belgesi olmayan, yani herhangi bir işte çalışmayan kişilere bankaların kredi kullandırtma şansı çok düşüktür. Ancak bazı istisna durumlarda maaş bordrosuz kredi alabilirsiniz. Günümüzde gelir belgesiz kredi veren bankaları şöyle sıralayabiliriz.

– Denizbank

– Türkiye İş Bankası

– YapıKredi Bankası

– Garanti Bankası

– TEB

– Finansbank ve Finansbank ENPARA

– ING Bank

– Odeabank

Bu belirttiğimiz bankalar sizden gelir belgesi istemeden kredi başvurusu alacaktır. Tabi bunun için kesinlikle şubelerden başvuru yapmıyorsunuz. Bu bankalara ait mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç kredisi adı altında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Böylece ön başvuru için sizden belge talep edilmeyecek. Fakat bu tür başvurularda bankalar, kişilerin banka siciline ve kredi notuna bakar. Kredi notunuz yüksek ise (en az 1400 puan) kredi çekebilme şansınız da o derece yüksektir. Bunun için ilk olarak direkt kredi başvurusunda bulunmak yerine, kredi notu sorgulama sitesi olan Findeks web sitesinden kredi notunuzun durumunu öğrenin. Findeks üzerinden çıkan sonuca göre kredi başvurusunda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü keyfi güzel yapılan kredi başvurularının kredi notunu düşürdüğü bilinmektedir.

Tavsiye : Finansbank kuruluşundan olan ve Finansbank bünyesinde hizmet veren enpara.com üzerinden hesap açarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Enpara şubesinin müşterilerine esnek davrandığı herkes tarafından bilinmektedir. Enpara üzerinden yapılacak kredi başvuru formunu 2 dakika içinde doldurup işleme sokabilirsiniz. Enpara gönderilen form üzerinde bir kaç dakikalık inceleme yapar ve tarafınıza sms olarak kredi sonucunu gönderir. Eğer kredi başvurusu onaylanmış ise belirttiğiniz kredi tutarı, hesabınıza tanımlanır. Kredi sonucu red olarak gelirse, yapmanız gereken bazı hususlar olacak. Enpara’nın sunmuş olduğu kredi kartı hizmetinden yararlanabilir ve kredi kartı kullanımı düzgün yaparsanız kredi notunuzu yükseltirsiniz. Böylece bir daha ki kredi başvurunuzun onay alma şansı daha yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir