Güncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları - En Uygun Kredim

Güncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

Güncel En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

 

Bir ailenin veya insanın günümüzde en çok ihtiyaç duyduğu veya almak için fırsat kolladığı yatırım türü ev haline geldi. İnsanlar başlarını kötü durumlarda koyacak bir yere sahip olmak ve yatırımının değersizleşmeyeceğini düşünerek ev almak için en uygun fırsatların arayışına girdi. Konut kredisi faiz oranları sürekli değişiklik göstermekle beraber size güncelen uygun konut kredisi faiz oranları hakkında bilgi vereceğiz. Gerek yatırım gerek ihtiyaç haline gelen ev için bankalar birbirinden farklı faiz imkanları ve çeşitli ödeme koşulları ile kredi vermektedir. Bu kredilerin sizin için en hesaplısını seçmek için vade ve faiz oranlarını incelemeniz gerekmektedir. Ev satışlarının yüksek faizler nedeniyle durağanlaşması nedeniyle devlet bazı teşvikler ve kredi imkanları sunmaya başladı. Bu akıma bankalar da öncülük ederek yeni faiz paketlerini açıkladılar.

 

 Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Durumda?

 

Özel sektör birçok yeni faiz paketini açıklasa dahi günümüzde bir ev almak için en uygun krediyi devlet bankalarının verdiği gözlemlenmektedir. Özel ve devlet bankalarının faiz oranları ise şu şekildedir;

 

– Şuan için en uygun konutkredisini vakıfbank vermektedir. Vakıfbank 0,98 faiz oranıyla 10 yıla kadar vadeli konutkredisi vermekte.

-Vakıfbanktan sonra gelen 3 banka ise aynı faiz oranlarına vermekte. Bu bankalar Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Halk Bankası 10 yıl için düşük faiz oranları veriyor. Ziraat katılım bankası ise 1,27 faiz uygulamaktadır. İş bankası da kampanya içinde koşullar sağlanır ve yeterli görülürse 10 yıl için 0,98 oranın kredi vermektedir.

-Üçüncü sırayı yine birçok banka paylaşmakta bu bankalar; Finansbank, Anadolu Bank ve TEB 10 yıl vade için oldukça düşük faiz uyguluyor.

-Dördüncü sırada ise odebank bulunuyor. Odebank 10 yıl vade için düşük faiz uyguluyor.

-Beşinci sırada Akbank ve HSBC bankaları bulunuyor. Bu bankalar 1,63 ve 2,03 oranında 10 yıl vadeli kredi veriyor.

-Daha sonra sırasıyla Garanti 1,55 Kuveyttürk 1,57 ve Türkiye Finans bulunuyor.

 

Bankalar konut kredisi vermek için çeşitli şartlar arıyor. Bunları yerine getirdiğinizi düşünüyorsanız en yakınınızdaki kredi çekmek istediğiniz bankanın şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir