Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi - En Uygun Kredim

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Halkbank, müşterilerine Bireysel Emeklilik hizmetini, iştiraki olduğu Halk Hayat ve Emeklilik şirketi üzerinden vermektedir. Halkbank şubeleri, aynı zamanda bu şirketin birer acentesidir.

Halkbank, emeklilik hayalleriniz kağıt üstünde kalmasın sloganı ile müşterilerine, Halk Hayat ve Emeklilik şirketi tarafından tasarlanan, Halk Plan, Halk Premium Emeklilik Planı, Ayrıcalıklı Plan, Duru Plan, KOBİ-Esnaf Plan, Grup Emeklilik Planı ve benzeri çok sayıda bireysel emeklilik planı sunmaktadır. Her bir emeklilik planı, kendi içinde barındırdığı emeklilik fonları ile farklı risk ve getiri beklentisine sahip farklı müşterilere hitap etmektedir.

Halkbank Bireysel Emeklilik Şartları

Halk Hayat ve Emeklilik şirketi ürünleri arasında bulunan Halk Plan, 18 yaşından büyük olan bütün banka müşterilerinin katılabileceği bir emeklilik planıdır.

Halk Plan için en düşük katkı payı tutarı 118 TL’dir.

Yönetim gider kesintisi, katkı payı 400 TL’ye kadar yüzde 2, 1000 TL’ye kadar yüzde 1 yapılır. Katkı payı 1.000 TL üzerinden ise yönetim gider kesintisi yapılmaz.

Halkbank Bireysel Emeklilik Avantajları

Bireysel Emeklilik Sistemi, başka hiçbir tasarruf sisteminin sağlayamayacağı bir birikim imkanı sunmaktadır. O da Devlet Katkısı’dır. Devlet, katılımcıların yatırdıkları katkı payının yüzde 25’i oranında bir tutarı katılımcı hesabına yatırmaktadır. 2013 yılı Ocak ayında başlayan bu uygulama, Bireysel Emeklilik Sisteminin en önemli avantajdır.

Halkbank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı

Bu emeklilik planına giriş sırasında, giriş aidatı olarak, aylık asgari brüt ücretin yüzde 10’u alınır. Bu da sözleşme tarihinden itibaren dört eşit taksitte alınır. Kalan tutar ise katılımcının sistemden erken ayrılması ya da birikimlerin başka bir bireysel emeklilik şirketine taşınması halinde, sistemde kaldığı süreye göre talep edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir