Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır? - En Uygun Kredim

Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Halkbank müşterilerine zengin imkanlar sunan önemli bir bankadır. Özellikle internet bankacılığı alanında çok gelişmiştir. Para aktarma konusunda her bankada olduğu gibi havale ve eft kanallarını kullanır. Banka hesapları arasında yapılan para transferine havale, bankalar arasında yapılan transfere eft adı verilir. Eft ile para yatırma işlemi atm üzerinden, banka şubesinden ve mobil internet bankacılığı olmak üzere 3 şekilde yapılır. Eft göndermek için para gönderilecek banka hesabının iban numarası ve alıcı adı soyadı bilinmesi gerekir. Eft işlemi bazı durumlarda iptal edilmek istenebilir. Özellikle yanlış bilgi girilmesi durumunda eft iptali yapılır. Halkbank eft işlemlerinde hesap bilgisi yanlış girildiğinde ekran üzerinde yanlış girildi uyarısı yapılır. Böylece doğru bilgileri girerek eft işlemini yapabilirsiniz. Göndermek istediğiniz müşteri adı soyadını yanlış girmeniz durumunda uyarı ekranı karşınıza gelmez. Bu durumda eft işlemi onaylanır. Farklı bir müşteriye yapılan eftlerde çok hızlı davranmanız gerekir. Yoksa eft iptal işleminiz zorlaşır ve uzar.

Karşı Hesaba Ulaşmayan Halkbank EFT İptali

Halkbank EFT işlemi sonrası gönderilen para öncelikli olarak Halkbank yetkilisi, sonrada alıcı banka yetkilisi inceler. Bu esnada gönderilen para EFT havuzuna alınıp onaya gider. Bu süre 10-15 dakika arası değişir. Yanlışlık eft işleminden hemen sonra fark edilirse 444 0 400 ya da 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri temsilcisini arayarak eft işleminizi kısa sürede iptal ettirebilirsiniz. Para karşı banka havuzuna geçmiş ve orada onay için bekliyorsa diğer bankanın müşteri hizmetleri aranıp eft iptal talebinde bulunulur.

Karşı Hesaba Geçmiş Halkbank EFT İptali

Yapılan EFT sonrası para karşı hesaba geçmişse EFT iptali zorlaşır. Para iade süresi uzar.

Hata fark edildiği anda Halkbank müşteri hizmetlerine aranarak hatalı EFT bildiriminde bulunulmalıdır. Banka müşteri temsilcisi EFT iade talebi oluşturur. Oluşturulan bu talep sonrası Halkbank müşteri temsilcisi karşı banka müşteri hizmetlerine EFT iade talep belgesi gönderir. Gönderilen bu talebe istinaden banka müşteri temsilcisi parayı hesabın sahibi ile iletişime geçerek hatalı EFT’yi teyit eder.  Müşterisinin hatalı EFT ye onay vermesi durumunda gönderilen para iade edilir. Karşı banka müşterisi EFT iadesine onay vermezse para iade edilemez. Bu durumda EFT’yi yapan Halkbank müşterisi yasal yollara başvurarak para iade talebinde bulunur.

One thought on “Halkbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir