Halkbank İnternet Şubesi

Halkbank İnternet Şubesi
24 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 805 kez okundu.

Pratik, kullanışlı ve hızlı olmasından dolayı internet bankacılığı en çok tercih edilen bankacılık türlerinden  biridir. Aynı şekilde mobil bankacılık de banka müşterileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu nedenle neredeyse her bankanın iyi bir internet şubesi ve mobil uygulaması bulunuyor. Halkbank da bu bankalardan biri olmakla beraber bireysel internet şubesi ve mobil app’i bulunuyor. Eğer daha önce internet şubesini kullanmadıysanız çeşitli yöntemleri kullanarak şifre almanız gerekiyor. Almış olduğunuz şifre ile beraber müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı da beraberinde bilgi alanına girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.
Halkbank internet şubesine giriş yapabildikten sonra,  hesaplar, banka ve kredi kartları, portföy, krediler, kampanyalar, ajanda, piyasalar, döviz gibi birçok ana başlık içerisinde yer alan hizmet ve işlemleri yaptırabilirsiniz. Borçlarınız, ödemeleriniz, yatırımlarınız… Tüm finansal bilgileriniz mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden  açık bir şekilde görebiliyorsunuz. İnternet şubesinin en büyük avantajlarından biri de bu. Böylece daha iyi bir şekilde hesaplarınızı yönetebilir, ne yapacağınız konusunda bir gelecek planı oluşturabilirsiniz. Diğer önemli bir özelliği de zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor ve para transferleri, ödemeler, döviz, yatırım gibi birçok alanda hızlı bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

Halkbank İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank bankacılık ürünlerinden birini kullanıyorsanız ve daha önce internet şubesini kullanmadıysanız öncelikle kredi kartınız ya da banka kartınızın birtakım bilgilerini sitedeki kayıt alanına vermeniz gerekiyor. Bunun için www.halkbank.com.tr  adresini ziyaret ettikten sonra ana sayfada da görebileceğiniz “kartla giriş” seçeneğini kullanmanız lazım. Kart bilgilerinizi kullanarak kolayca kaydolabilirsiniz. Eğer herhangi bir Halkbank bankacılık ürününden birini kullanmıyorsanız, şubelere giderek bankacılık hizmetleri sözleşmesini onaylamanız gerekmektedir. Bununla beraber kredi kartı ya da kredi başvurusunda bulunacaksanız, bunun için de Halkbank’ın web sitesinde yer alan başvuru formlarını doldurmanız yeterlidir. Aksi bir durumda müşteri hizmetleri numarasını arayarak ya da şubeye giderek sorununuzu çözebilirsiniz.
İnternet şubesine giriş yapabilmeniz için eğer bir Halkbank ürünü kullanıyorsanız, ek bir işlem yapmanıza da pek gerek kalmıyor. Siteye giriş yaptıktan sonra ya da mobil uygulamayı indirdikten sonra, müşteri numaranızı ve T.C. kimlik numaranızı yazıp şifrenizi girebiliyorsunuz. Şifrenizi almak için de aşağıda belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu şekilde, 7/ 24 şifre alabilir, internet şubesini kullanabilirsiniz. Hesabınız içerisinde yer alan transfer işlemleri, ödemeler, yatırımlar, krediler, başvurular, para transferleri, kart işlemleri, e- mail/ SMS işlemleri ve diğer işlemler şeklinde kategorilere ayrılmış işlemlerden herhangi birini seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Birçok işlem ve hizmet için işlem ücreti alınmamakla beraber, diğerleri için de oldukça cüzi miktarlarda hesabınızdan çekim yapılmaktadır. Günlük bazı limit ve işlem saatleri olabiliyor bazı hizmetlerde. Buna dikkat ederek talimat vermenizde fayda var.

Halkbank İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılır?


Halkbank, internet/ mobil şubesini tercih eden kullanıcıları için belli alt başlıklar oluşturmuş. Biraz önce de belirttiğimiz gibi, bireysel işlemler kapsamında, hesaplar, ürünler, transfer işlemleri, kart işlemleri, ödemeler, yatırımlar, e- mail/ SMS hizmetleri, krediler, başvurular ve diğer işlemler şeklinde alt başlıklar bulunmaktadır. Hesaplar sekmesi içerisinde; hesap bilgileri görüntüleme, vadesiz hesap açma, vadesiz hesap kapatma, vadeli hesap açma- kapatma, IBAN sorgulama, ana hesap tanımlama, yatırım hesabı açma, fon 24 işlemleri,  kredi kayıt bürosu risk raporu, çek bilgileri görüntüleme, hesap adı tanımlama, geçmiş işlemleri izleme ve birçok seçenek yer alıyor. Kart işlemleri sekmesinde ise daha çok opsiyon bulunmaktadır. Kredi kartı işlemleri, nakit avans/ taksitli avans, kart bilgileri görüntüleme, sanal kart işlemleri, kart başvuruları, kredi kartı borcu taksitlendirme, sonradan taksitlendirme, Bank24 Jet Kart işlemleri, kart hareketleri, vadesiz hesaba transfer şifre üretme ve daha birçok seçeneği kart işlemleri sekmesinde bulabilirsiniz. Bununla beraber, ödemeler alanında ise; vergi ödemeleri, faturalar, operatör ödemeleri, e- devlet işlemleri, senet ödemeleri, bağış ödemeleri, şans oyunları, kira ödemeleri, eğitim ödemeleri gibi tüm ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yatırım kapsamında da; altın alım- satım, halka arz işlemleri, repo işlemleri, döviz işlemleri, arbitraj, başka hesaba havale, fon alım- satımı, başka hesaba ya da kendi hesabına transfer işlemleri yer alıyor.  Ek olarak kredi başvurularında bulunabilir, kişisel bilgilerinizi görüntüleyip düzenleyebilir, ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. halk günü kredisi şuan en uygun kredi seçeneğidir.

Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma


Şifreniz alabilmeniz için Halkbank sizlere farklı seçenekler sunmaktadır. Öncelikle aynı şekilde mobil ya da web sitesi üzerinden şifrenizi edinebiliyorsunuz. Parola oluşturma aşamasında, eğer Halkbank müşterisi iseniz, sizden kredi ya da banka kartınıza dair bilgiler istenecektir. T.C. kimlik numaranız, sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız ve kartınızın son 6 hanesi ile beraber bu aşamayı tamamlayabilirsiniz.  Ardından şifre aşamasına geçmek için kartınızı doğrulamanız gerekiyor. Öncesinde telefonunuza gelen doğrulama kodunu da bu alana ekliyorsunuz. Toplamda 6 farklı sekmeyi onaylayıp geçtikten sonra şifrenizi edinebiliyorsunuz. Bu işlemler bireysel müşteriler için geçerlidir bu arada, ticari müşterilerin birebir şube ile görüşerek şifre bilgilerini alması gerekiyor. Eğer hesabınız blokeli ise de aynı işlemleri takip ederek açabiliyorsunuz. Aynı şekilde telefon bankacılığını kullanarak da şifre oluşturabilirsiniz. Bunun için 0850 222 0 400 numarasını kullanmanız lazım. Müşteri temsilcisi sizin bilgilerinizi teyit ettikten sonra cep telefon numaranıza ve e- mail adresinize şifrenizi gönderecektir. Şifreniz tek kullanımlık olmakla beraber, giriş yaptıktan sonra yeniden sabit bir şifre seçmeniz gerekiyor. Şifrenizin güvenlik kurallarına uygun olması hesaplarınız açısından da önemlidir. Diğer bir şifre alma seçeneği ise şubeler. Size en yakın Halkbank şubesine giderek internet bankacılığı için şifre talebinde bulunabilirsiniz. Diğer yöntemlerde olduğu gibi burada da SMS ile sizlere geçici bir şifre gönderilecektir. Almış olduğunu şifre ile hem mobil hem de internet şubesini kullanabilirsiniz. Birçok işlemi bu şekilde 7/ 24 gerçekleştirebiliyorsunuz.

Halkbank İnternet Şubesi Şifremi Unuttum


Şifrenizi unutma durumlarında Halkbank’ın internet ya da mobil şubesinden yararlanabilirsiniz. Halkbank’ın resmi web sayfasının sağ üst köşesinde “internet şubesi” şeklinde bir alan bulunmaktadır. Buraya tıklayıp bireysel/ ticari seçeneklerinden birini seçtikten sonra karşınıza bir bilgi ekranı çıkacaktır. Burada alt kısımda yer alan bilmiyorum/ blokeli sekmesini kullanarak şifre alacağınız alana gideceksiniz. Bu doğrultuda sizden iki aşamada birkaç bilgi talep edilmektedir. Bunları tamamladıktan sonra, cep telefonunuza gerekli şifre sıfırlama bilgileri gelecektir. Ayrıca, girişiniz blokeliyse de bu şekilde kaldırabiliyorsunuz. Bunun için kredi kartı, Bank24 kartı ve Bank24 Jet Kart arasından bir seçim yapıp kartınızın son 6 hanesini, ay ve yılını, T.C. kimlik numaranızı ve Cep telefonu numaranızı girmeniz lazım. Son aşamada zaten sizden onay istenecektir. Bu kısmı da tamamladıktan sonra yeni şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda 0850 222 0400 numaralı müşteri hizmetleri hattını da kullanabilirsiniz. Şifre talep etme de olduğu gibi burada da sizden bazı şahsi bilgileri talep edilecektir. Taleplerini karşıladıktan sonra SMS ile yenilenen şifreniz iletilecektir. Şifrenizin sıfırlanıp, sisteme yeniden girebilmenizi sağlayacak bir diğer yöntem ise şubeler. Yetkililere gerekli kart ve kimlik bilgilerinizi ileterek yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Arama Terimleri:halkbank İnternet bankacılığı, halkbank internet, halkbank İnternet şubesi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git