İş Bankası İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

İş Bankası İnternet Bankacılığı

İnternetin daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamasıyla beraber artık bütün bankalar internet bankacılığı üzerinden işlem yaptırmaktadır. İş Bankası da bu noktada öncü olan bankaların arasında yer almaktadır. İş Bankası internet bankacılığı üzerinden bankanın şubesinden gerçekleştirdiğiniz birçok işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. İş Bankası müşterilerine internet bankacılığı hizmetini sunarken özellikle güvenliğe önem vermektedir. Bu yüzden işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz süre içerisinde güvenliğinizi tehlikeye sokacak herhangi bir durum işe karşı karşıya kalmazsınız.

İş Bankası İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası hesabı olan veya bankadan hesap açmak isteyen kişiler yapacakları birçok işlem için bankanın şubesine gitmesine gerek yoktur. İnternet şubesi üzerinden bu işlemlerin büyük bir çoğunluğunu yapma imkanına sahip olurlar. Son yıllarda yaptığı köklü yatırımlar ile İş Bankası, müşterilerine kaliteli ve güvenli bir bankacılık hizmeti vermeye başlamıştır. İş bankası internet şubesi hesabı nasıl açılır? Sorusu ise bankanın müşterileri tarafından sıklıklar sorulmaktadır. Bankadan internet şubesi almak isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak İş Bankası’nın resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Buradan İnternet Şubesi bölümüne tıklayarak Anında Şifre seçeneğine tıklamalısınız.

-Anında şifre seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza çıkan sayfada sizden Bireysel mi yoksa Ticari mi hesap kullandığınızı belirtmeniz istenecektir. Buradan müşteri şeklinizi seçmelisiniz.

-Müşteri şeklinizi seçtikten sonra sizden bankadan hesap açarken belirttiğiniz telefon numaranız ile müşteri numaranız istenecektir. Telefon numaranızı girdiğiniz sırada başında 0 olmadan girmeniz gerekir. Müşteri numaranız İş Bankası bankamatik kartınızın üzerinde yazmaktadır. Eğer müşteri numaranızı bilmiyorsanız TC kimlik numaranız ile de giriş yapabilirsiniz.

-Sonrasında sizden ekranda yer alan doğrulama kodunu kutucuğa yazmanız istenecektir. Bu işlem internet bankacılığı açmak isteyen siz misiniz yoksa korsan bir yazılım mı öğrenilmek istenmesidir. Bu işlem sayesine korsan yazılımlara engel olunuyor.

-Ekranda yer alan doğrulama kodunu yazıp onayladıktan sonra belirttiğiniz telefon numarasına bir doğrulama kodu gelecektir. Altı haneli olarak gelen bu kodu kutucuğa doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sonrasında gönder butonuna tıklayarak internet bankacılığını aktif edebilisiniz.

Yukarıda sizlere belirtmiş olduğumuz adımları takip ettiğiniz takdirde İş Bankası üzerinden çok kolay bir şekilde internet bankacılığını aktif edebilirsiniz. Bunun yanı sıra isterseniz İş Bankası hesabı açtırdığınız sırada banka şubesinde yer alan müşteri temsilcisine de belirterek internet bankacılığınızın aktif edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra banka telefon bankacılığı üzerinden de internet bankacılığı açılmasına izin vermektedir. Belirttiğimiz yöntemler arasından hangisi sizin için uygunsa o yöntemi tercih ederek internet şubesini açma işleminizi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

İş Bankası, müşterilerine internet bankacılığı konusunda çok geniş çaplı bir hizmet sunmaktadır. İş Bankası internet bankacılığı ile hangi işlemler yapılır? Diye merak eden birçok kişi olduğunu görebiliyoruz. Bankanın internet şubesi üzerinden neredeyse banka şubelerinden yaptığınız bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Siz de banka şubesine giderek sıra beklemek istemiyorsanız bankanın sizlere sunmuş olduğu bu hizmetten faydalanabilirsiniz. İş Bankası internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

-Bütün para transferi işlemlerinizi İş Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

-Kredi başvurusu yapabilir ve mevcutta bir krediniz bulunuyorsa kredi detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

-Kredi taksit ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

-Hesap açma ve kapama işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz.

-E-devlet kapısına giriş yapabilirsiniz.

-Kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

-Vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

-Cebe TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.

-Faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

-Şans oyunlarına para yatırabilirsiniz.

-Birikim hesabı açabilirsiniz.

-Hesap hareketlerinizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

-Borsa İşlem Platformu üzerinden canlı borsa verilerini takip edebilirsiniz.

-Altın veya döviz hesabı açabilirsiniz.

-Wastern Union ile gönderilmiş olan paraları çekebilirsiniz.

-Döviz transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere İş Bankası internet şubesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bazı işlemler hakkında bilgi verdik. Belirttiğimiz bu işlemleri gerçekleştireceğiniz sırada minimum işlem ücretleri ödeyeceğiniz gibi her işleminizi sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın internet şubesinde yüksek güvenlik önlemlerine yer veriyor olması bu noktada işlemlerinizi yapacağınız sırada sizin işinizi kolaylaştıran noktalardan birisidir.

İş Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

İş Bankası internet şubesi şifre alma işlemlerini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın müşterisi olan kişiler şifre alma işlemleri sırasında bankanın şubesine dahi gitmeden sadece birkaç dakika içerisinde şifre alma işlemini yapabileceğini söyleyebiliriz. Şifre almak isteyen kişiler ilk olarak İş Bankası’nın resmi internet sitesine girerek sağ üst bölümde yer alan Anında Şifre yazısına tıklaması gerekmektedir. Bu yazıya tıkladıktan sonra açılan sayfada Bireysel mi yoksa ticari mi kullanıcı olduğunuzu seçmeniz gerekecektir. Sonrasında yapacağınız işlemler ise sizlere yazımızda belirttiğimiz işlemler ile aynı olacaktır. İş Bankası internet şubesi şifrenizi bankanın telefon bankacılığı üzerinden veya şubelerinden temin edebilirsiniz. Şifre alma işlemleri için genel olarak şubeye gitmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Fakat şifre alma işlemlerinde talep ettiğiniz şifre bankada kayıtlı olan telefon numaranıza gönderilecektir. Bu yüzden mutlaka telefonunuz yanınızda ve açık olması gerekmektedir.

İş Bankası son yaptığı çalışmalarla beraber güvenliğini en üst noktaya getirmiştir. Hatta bankanın  bu evrede uluslar arası standartlarda hizmet verdiğini dahi söyleyebiliriz. Bu yüzden sizin dışınızda birisinin sizin adınıza internet şubesi açması veya sizin şifrenizi değiştirmesi mümkün değildir.

İş Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Bankaların internet bankacılığını kullanan birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında sık sık internet bankacılığı şifresini unutmak yer almaktadır. Bazen günlük hayatın çok yorucu ve yoğun ilerliyor olması bazen ise kişinin çok fazla internet bankacılığına girmiyor olması unutmasına sebep olabilmektedir. Bu noktada çok büyük bir sorun yaşamayacağınızı size söyleyebiliriz. Çünkü birçok banka müşterilerinin şifrelerini unutma ihtimallerini baz alarak şifre değiştirme veya şifre yenileme işlemini devreye sokmaktadır. İş Bakası internet şubesi şifremi unuttum diyen birisi bankanın internet bankacılığına giriş sırasında kullandığı şifresini yenileme imkanına sahiptir. İş Bankası internet şubesi şifre yenileme işlemleri için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak İş Bankası’nın kurumsal web sitesine giriş yapmalısınız.

-Bankanın resmi web sitesinde İnternet Şubesi seçeneğinden müşteri şeklinizi seçmelisiniz.

-Sonrasında karşınıza gelen sayfada şifreyi girmeniz gereken yerde bulunan Unuttum seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

-Sonrasında açılan sayfada sizden müşteri numaranız, TC kimlik numaranız veya YKN istenmektedir. Bu bilgiyle beraber cep telefonu bilginizi ve doğrulama kodunu girerek devam seçeneğine tıklamanız gerekir.

-Devam seçeneğine tıkladıktan sonra sizden istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeye özen göstermelisiniz. Bu şekilde internet şubesi şifre değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası internet şubesi şifrenizi unutma ihtimalinize karşılık şifrenizi güvenilir bir yere not alabilirsiniz. Bu şekilde şifrenizi ilerleyen zamanlarda  unutsanız bile notunuza bakarak tekrar giriş işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası internet şubesi kullanma çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden kullandığınız süre boyunca herhangi bir sorun yaşamaz ve güven içerisinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Şifrenizi yenilemek istediğiniz zaman bankanın telefon bankacılığı ile de iletişime geçebilirsiniz.

One thought on “İş Bankası İnternet Bankacılığı

  1. merhaba internet bankacılığı giriş şifremi unutmuştum teşekkür ederim faydalı bilgi bir çoğumuz ne yapacağını bilmiyorız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir