Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı? - En Uygun Kredim

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Kırmızı Kalem Yiyen Kişiye Kredi Çıkar Mı?

Bankalardan kredi çekmek son zamanlarda çok yaygınlaştı. Paraya ihtiyaç duyduğumuz anda bankalar kolaylıkla kredi verebiliyor. Üzerimizde mal varlığı var ise bankalar kredi verebilir. Üzerimizde mal varlığı yok ise düzenli çalıştığınız sigortala işinize göre kredi verir. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız kredi almanız mümkün değildir.
Bankalar Hangi Şartlar İle Kredi Verir?
Bankalar kredi vermeden önce üzerinizde araba, ev, arsa gibi varlıklarınızın olup olmadıklarını gözden geçirirler. Üzerinizde araba, arsa, ev gibi mal varlığınız yok ise çalıştığınız iş yerini inceler. Yüksek bir kredi çekmek istiyorsanız 5 yıl gibi bir süre sigortalı ve düzenli bir işte çalışmış olmanız gerekir. Sigortasız bir işte çalışıyorsanız kredi çekmeniz mümkün değildir.
Kırmızı Kalem Yemek Nedir?
Bankalarda kırmızı kalem yeme durumu vardır bunun bir diğer adı ise kara listedir. Kara liste veya kırmızı kalem yiyen vatandaşların kredi çekmesi mümkün olamaz. Kara liste ya da kırmızı kalem yiyenler kredi çekmekte zorluk çeker kredi çekemeyebilirler.
Kırmızı Kalem Nasıl Yenir?
Kırmızı kalem yeme sebebi kişiden kişiye değişebilir bunlardan bir tanesi ise çekilen borcu ödememek. Kredi çektiniz ama geri ödeyemediniz bu durumla birçok kez karşı karşıya gelirseniz kırmızı kalemi yiyebilirsiniz. Birçok kez kredi çektiniz ve hiçbirini zamanında ödemediğiniz takdirde kırmızı kalem yemeniz mümkündür.
Kredi çekmeniz yasaklanır. Kırmızı kalem yememek için kredi borçlarınızı zamanında ödemeniz gerekir aksi halde kırmızı kalem yiyebilir kara listeye girebilirsiniz. Kara liste kırmızı kalem yemenin bir diğer adıdır kara listeye giren kişiler kredi çekemez kredi çekmeleri yasaklanır. Kırmızı kalem yedikten sonra kredi çekmek mümkün değildir bankalar bu durum ile ilgili hak tanır ise kredi çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir