Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır? - En Uygun Kredim

Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Bir hayal ile konut kredisi çekip ev sahibi olan vatandaşlar, yüksek faiz uygulamaları ve kısa vade oranları yüzünden bazen kredi borcunu ödemekte zorlanabiliyor. Yaşanılan bu problem sonrası bankalar borçlarını tahsil edebilmek için icra, haciz gibi yöntemlere başvuruyor. Bu tip bir olaya maruz kalmamak için, kredi borcu olanların kredi yapılandırma yöntemini kullanmasını tavsiye ediyoruz. Kredi borcumu ödeyemiyorum diyerek, bankadan kaçmanız yani iletişimi kesmeniz sizin zararınıza olacaktır. Tam aksine banka ile sürekli irtibat halinde olup, alternatif ödeme koşulları yaratabilir veya en basitinden kredinizi yeniden yapılandırarak, daha uygun ödeme imkanına sahip olabilirsiniz.

Örneğin a bankasından çekmiş olduğunuz konut kredisini, b bankasından yapılandırırsanız, bu size uzun vadeli yapılandırma kredisi imkanı verecek ve daha uygun ödeme koşulları sağlayacaktır. Tabi günümüzde kredi borcu yapılandırma hizmeti veren bankalar da önemlidir.

Konut Kredisi Yapılandıran Bankalar 2018

Günümüzde tüm bankalar olmasa da bazı bankalar, konut kredisi yapılandırma hizmeti veriyor. En uygun faiz sunan ve en çok tercih edilen bankalar şu şekilde ;

– İş Bankası

– Akbank

– TEB

– Ziraat Bankası

– Vakıfbank

– YapıKredi

– Garanti Bankası

2018 konut kredisi yapılandırma hizmeti veren bu bankalara doğrudan başvurarak, gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

Kredi Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Tüm bankacılık kredilerini kapsayan yapılandırma işlemi 2 farklı yöntem üzerinden gerçekleşiyor. İlk olarak kredi çektiğiniz bankaya doğrudan giderek başvuru yapabilir veya a bankasından alınan kredi yapılandırması için b bankasına giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Banka şubesinde size gerekli yapılandırma işlemi hakkında bilgiler verilecek ve buna özel bir sözleşme hazırlanacaktır. Sözleşmeye imza attıktan sonra belirtilen faiz ve vade süresi boyunca yeniden ödemelerini yapabileceksiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Yerler

Konut kredisi yapılandırması kolayca yapılmaktadır. Burada bilinmesi gereken nokta, banka yapılandırma işlemi sırasında ana parayı dikkate alarak taksitlendirme yapmaz. Bankadan alınan toplam kredi tutarı, ödenen kredi taksitleri ve kalan vade göz önüne alınarak bir işlem gerçekleştirir. Kalan borç miktarı, yeni vadelere göre bölünür.

Yapılandırma işlemini hemen başlatmadan önce kendinize göre bir ödeme planı belirleyin. Örnek bir hesaplama yaptırın ve aylık ödeyebileceğiniz tutar üzerinden faizlendirme isteyin. Banka bunu dikkate alarak, bireylerin çok zorlanmayacağı şekilde ödeme planı çıkartacaktır.

Konut kredisi yapılandırması yaptığınız taktirde borçlarınızı yine ödemekten kaçınırsanız, bu sefer çok ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu süreçten sonra artık icra ve haciz yöntemleri dışında, borç nedeniyle hapise bile girebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir