KOSGEB Girişimcilik Destekleri Nelerdir? Koşulları Nedir? - En Uygun Kredim

KOSGEB Girişimcilik Destekleri Nelerdir? Koşulları Nedir?

KOSGEB sayesinde ülkemizde geçerli olan küçük ve orta ölçekli olan firmaların daha nitelikli bir kaliteye erişim sağlamaları mümkün hale gelmektedir. Sadece maddi alanda değil aynı zamanda eğitim konusunda da geçerli olan destek kişilere sağlanmaktadır. Bu şekilde çift yönlü bir biçimde gerekli olan destek firmalara sağlanmaktadır.

KOSGEB hibesi aracılığı ile sadece yeni iş yerlerinin açılması ve ekonominin hız kazanması değil aynı zamanda bu firmaların istihdam sağlamaları konusunda da kişilere hizmet verilmektedir. Genç nüfusun istihdam edilmesi konusunda KOSGEB tarafından uygulanan birçok farklı proje olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Yeni İş Kuranlara Özel Destekler Nelerdir?

Yeni iş kuranlara KOSGEB desteği kapsamında verilen hibe ile kira desteğinden teçhizat satın alımına kadar birçok farklı alanda etkin bir çizgi sahibi olabilirsiniz. Girişimciler için tasarlanmış olan destek paketine göz atıldığı zaman dikkat çeken hibe tutarları şu biçimdedir;

  • Yeni firma sahibi olan kişilere bir başlangıç ödemesi olarak 2 bin liraya varan bir ödeme yapılmaktadır. Bu ödenek tam olarak geri ödemesiz bir biçimde sağlanmaktadır.
  • Kuruluş döneminde ihtiyaç duyulacak makine ve teçhizat satın alma, ofis donanımı sağlama gibi olanakların elde edilmesi için de geri ödemesiz bir biçimde en üst limiti 18 bin lira olan bir ödeme de yapılabilmektedir.
  • İşletme giderleri desteği adı altında 30 bin liraya varan bir ek ödeme de ayrıca sağlanmaktadır.

Yeni işyeri açanlara KOSGEB desteği bu ücretler bazında yeni firmaların oluşumu konusunda size yardımcı olmaktadır. Yeni KOSGEB destekleri içerisinde sadece iş yeri açanlar bazında değil aynı zamanda endüstriyel gelişimin sağlanması konusunda da büyük bir atılım ortaya koyulmaktadır.

Endüstriyel Sahanın Desteklenmesi için Verilen Hibe ve Krediler Nelerdir?

KOSGEB destekleri 2018 senesinde endüstri ve sanayi alanında yoğunlaşmaya devam etmektedir. Özellikle cari açığın kanmasına yardımcı olacak stratejik ürünlerin imal edilmesini üstlenen girişimlere kuruluş aşamasında da geliştirme konusunda da yoğun destek verilmektedir.

KOSGEB destekleri hangi işleri destekliyor konu başlığı altında sadece stratejik ürünler de bulunmamaktadır. Sıradan sanayi ürünlerinden maden çıkartma faaliyetlerine kadar detayı bir alanda destek alma ve kredi olanaklarından faydalanma gibi bir imkanınız olduğunun da ayrıca belirtilmesi lazımdır. Online olarak KOSGEB internet sitesine erişim sağladığınız zaman desteklenen sektörler hakkında tam listeye erişim sağlayabilirsiniz.

KOSGEB destek şartları tamamlandıktan sonra bazı grupların bu desteklerden daha avantajlı bir biçimde faydalandıkları görülmektedir. Destek şartlarına bakıldığı zaman kredi bazında uygulanan şartlar ile hibe şartlarının farklı olduğu görülmektedir. Örneğin herhangi bir kredi borcu olan kişilerin Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yeniden destek niteliğinde ek ödeme almasına izin verilmemektedir. Fakat, hibe alanında farklı uygulamalar işleme alınabilmektedir.

KOSGEB Yetkilileri ile  İletişim Nasıl Sağlanır?

KOSGEB iletişim olanakları konusunda kurumlara giderek bu konuda fikir danışmak ya da genel olarak aklınızdaki soruların yanıtını bulmak istiyorsanız 444 1 567 numarasını kullanıma alabilirsiniz. Bu süreç içerisinde herhangi bir şekilde hatta yoğunluk olursa info@kosgeb.gov.tr adresi üzerinden aklınıza takılan soruların yanıtını talep edebilirsiniz. KOSGEB girişimcilik hakkında ya da genel itibari ile proje ve eğitimlerin detayları ile alakalı olarak sorularınızın yanıtlarını 0 312 595 28 00 numaralı hat üzerinden de elde edebilirsiniz. KOSGEB destek hattı aracılığı ile danışmak istediğiniz konunun detaylarını yetkili kişilerden alma imkanı elde edebilirsiniz. Bu hatların dışında gerekli olan üm duyurular online bir biçimde kişilere yapılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir