Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği
23 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 31 kez okundu.

Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

Kanatlı hayvan üreticisine devlet desteği 2018 ve 2019 yıllarında da devam ediyor. Tavuk yetiştiriciliği ve organik yumurta da dahil olmak üzere kanatlı hayvan sektörüne pek çok destek veren devlet, üreticilerin yüzünü güldürecek destekler veriyor. TKDK, KOSGEB ve Tarım Kooperatifleri tarafından sunulan destekler sayesinde üretici maddi anlamda daha rahat ederken ülke ekonomisine de daha çok katkı sağlamış oluyor. Devlet desteği alamayanlar bankalara giderek de kanatlı hayvan üretisicine kredi veren bankalardan çok düşük faizlere ve kolay ödeme koşullarına sahip krediler alabiliyor.

Tkdk Tavuk Çiftliği Proje Destekleri

Tkdk destekleri 2018 daha ayrıntılı şekilde yazacak olursak Tarım ve Kalkınmayı Destekleme Kurulu olarak geçiyor. Çiftçilere % 70’e varan giderleri için hibe sağlayan bu kurul 2018 ve 2020 arasında gerçekleşecek olan desteklere kapılarını açıyor. Hem kanatlı hayvanlardan üretilen et için hem de yumurta üretimi için destek veren Tkdk üreticinin yüzünü güldürüyor.

Başvuruları ve gereken evrakları internet üzerinden kolaylıkla edinebileceğiniz için çok kısa sürede başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Tavuk çiftliği yetiştiriciliği için başvurduğunuz zaman projenizin onay aşamasından geçmesi için bir süre beklemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Kanatlı hayvan üreticisine devlet desteği KOSGEB ve Ziraat Bankası tarafından da veriliyor diyebiliriz.

Tavuk Çiftliği Hibe Şartları

Tavuk çiftliği hibe şartları için KOSGEB desteklerine bakmak gerekir. Öncelikle bilmeniz gereken canlı yarka ya da tavuk için KOSGEB destek ya da hibe vermeyecektir. Eğer daha öncesinde bu sektördeyseniz ya da girişimci olarak ik kez ticari bir tesis açacaksanız o zaman KOSGEB size destek verecektir. Bu sayede yumurta ticareti yapabilir, kanatlı hayvan ticareti yapabilir, kğmes hayvan yetiştiriciliği yapabilir ya da kasap olarak da başvurabilirsiniz.

KOSGEB üzerinden hibe almak isteyen girişimciler öncelikle Kosgeb kurslarına katılım sağlamalı ve girişimcilik belgesini başarıyla almalıdır. E kobi için verilen şifresiyle beraber sisteme giriş yapan kişi yeni girişimcilik destek programı başvurusunu kısa sürede gerçekleştirebilir. Kendisine özel olarak verilen sektöre ait iş planını sunan girişimci evrakları resmi olarak eksiksiz bir şekilde teslim eder. 6 ay içerisinde yapmış olduğu giderleri faturalayarak belirli bir miktarını KOSGEB üzerinden alabilir.

Tavuk Çiftliği Devlet Desteği 2018

Genç çiftçi tavuk projesi şartları açık bir şekilde belirlenmiştir ve ancak bu şartlara uygun adaylar TKDK tarafından verilen hibelere başvuru yapabilir. Bunlar:

  • Kurmayı planladığınız tavuk çiftliğinin TKDK’nın desteklediği illerin sınırları dahilinde olması gerektiğini bilmelisiniz. Başka şehirlerden yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.
  • 3 sene boyunca fiil olarak kişinin SGK kaydı bulunmalıdır.
  • 66 yaşından büyük olanlar başvuru yapamaz ve sektörde en az 3 senelik bir iş geçmişinizin olması gerekir.

Kanatlı hayvan üreticisine verilen destekler için eksiksiz belge doldurmak istiyorsanız internetteki tüm formların çıktısını almanız gerekir.

Ziraat Bankası Tavukçuluk Kredisi 2018

Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi veren sayılı bankalardan biridir. Herzaman çiftçinin yanında olan Ziraat Bankası 18-65 yaş arasındaki girişimciler için bu krediyi çıkarmaktadır. Bazı şartlar belirleyen Ziraat Bankası sizden ÇKS belgesi talep eder. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanınız, tarımsal işletmeyi teşvik eden diğer önemli belgeleriniz ve son 3 seneye ait faaliyet bilançonuzla başvurabilirsiniz. Karşılıklı olarak teminat göstermenizi de banka isteyebilir. Krediden 2020 yılına kadar yararlanabilirsiniz. En güzel yanı da kredinin sıfır faizli olmasıdır. Böylece hiç faiz ödemeden parayı kolaylıkla geri ödeyebileceksiniz. Kredinin üst limitide 7.500.000 TL olarak belirlenmiştir. Detaylar için Ziraat Şubesi’ne gidebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git