KOSGEB Anlaşmalı Bankalar (GEREKLİ BELGELER)

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar (GEREKLİ BELGELER)
20 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 306 kez okundu.

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar (GEREKLİ BELGELER)
Aralık 2009’da Devlet Desteğiyle sağlanan 50 bin TL faizsiz KOBİ kredisi için 9 bankayla anlaşma sağlandı. Bu bankaların arasındakiler Akbank, Halkbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Denizbank, QNB Finansbank ve son olarak İş Bankası’dır.
Bu bankalardan faizsiz KOSGEB kredisi çekmeyi isteyen müşteriler 23 Aralık 2016’dan sonra banka şubelerine başvuracak ve başvuruları banka tarafınca onay alan faizsiz kredi desteği için faydalanabilecektir.
Kosgeb Geleneksel Bankalar Mart 2018
Kosgeb’in daha öncesinde de belirtildiği gibi, KOSGEB ön onaylarını bankanın da onaylayacağı anlamını bulmuyor. Bankalar başvuranları bankacılık uygulamalarında, kredi politikalar ve mevzuatlarına göre değerlendirecekler.
Şimdilere kadar banka olarak herhangi bir bildirimde bulunmayan ve banka vasıtası ile KOBİ kredileri çekmek için kişilerden ticari bir kredi sözleşmesi olmayanlar KOSGEB Faizsiz KOBİ Kredisini şartlar yerine uymadığı için çekemezler.
Bu bağlamda, onaylanmış bir banka için başvuruda bulunan KOBİ’ler tüccarı, bankaların istediği belgeleri hazırlamalı ve bankadan onay almalıdır.
2018 yılında, sıfır faiz ile kredi talebi için dokuz farklı banka şubesi ile anlaşıldı. Bu bankalar yukarıda görselleştirilmiştir. Kosgeb.gov.tr’den başvuranlar, ticari KOBİ kredileri için başvurularını Mart 2013’ten sonra yapacaklardır. KOSGEB, başvuru sahiplerinin bankalar tarafından uygun görüleceklerini ilgisini çekecektir.
Kefalet desteği olarak, 2018’de aşağıdaki kuruluşlar bir protokole ulaştı ve bu kurumlara kefalet desteği sağlayacak. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Garanti Kooperatifleri Merkezi Birliği (TESKOMB) KGF Kredi Garanti Fonu
KOSGEB Nasıl Uygulanır? Başvuru İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
KOSGEB’e başvurmak için Kosgeb.gov.tr ​​adresine kaydolmanız ve üyelik bilgilerinizin bulunduğu sayfanın çıktısını aldıktan sonra imzalamanız ve yazdırmanız gerekmektedir. Onu imzalayıp imzaladınız ve eklerde adı geçen belgeleri KOSGEB İl Hizmet Müdürlüğüne göndermelisiniz.
KOSGEB, başvuru bilgilerinizi işleme koyduktan sonra yaptığınız tüm değerlendirmeleri size bildirecek ve sizden düzeltilmesi gereken tüm bilgileri düzeltmenizi isteyecektir.
KOSGEB KOSGEB’in Veritabanı Kayıt Aşamasında Talep Ettiği Belgeler;
KOBİ Deklarasyonu KOBİ Bilgi Belgesi, Oda Etkinlik Belgesi Ticaret / Ticaret Kayıt Gazetesi, İşletmeler için İmza Sirküleri (Resmi belgelerde kullanılan imza örnekleri), İmza Beyannamesi evraklarıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git