Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman ve Nasıl Açılır? - En Uygun Kredim

Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman ve Nasıl Açılır?

Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman ve Nasıl Açılır?
Kredi kartının bloke durumunun söz konusu olması durumunda bunun bu iş ile ilgilenen kişiler tarafından açılması gerekir.
Kredi Kartı Kim Tarafından Bloke Edilir?
Kredi kartının bloke olması kartın kullanılamaz hale gelmesi anlamına gelir. Kredi kartının bloke işlemi kredi kartının kullanıcısı ya da banka tarafından gerçekleştirilir. Kredi kartı sahibi kartın çalınması ya da kaybolması durumunda kartını kendi isteği ile bloke ettirebilir.
Kredi Kartının Kullanıcı Tarafından Bloke Ettirilmesi Durumunda Ne Zaman Açılır?
Kredi kartı sahibinin kendi isteği ile kartı bloke ettirmesi durumunda kart bir gün içerisinde iptal edilerek yeni kart basılır. Yeni katın kişiye gönderilmesi ile kart açılmış hale gelir.
Kredi Kartının Banka Tarafından Bloke Ettirilmesi Durumunda Ne Zaman Açılır?
Banka kredi kartını, kartın borcunun ödenmemesi nedeni ile gerçekleştirir. Kredi kartının bloke edilme nedeni doksan günlük bir gecikme nedeni ile oldu ise kart borcunun ödenmesinden bir gün sonra bloke işlemi kaldırılır. Bir aylık bir borç gecikmesi nedeni ile kart bloke ettirildi ise kartın asgari tutarının ödenmesinin ardından birkaç saat içerisinde kart aktif hale gelir. Kart borcun ödenmesi ile açılır.
Kartın Bloke Edilmesi Kart Sahibini Etkiler Mi?
Eğer kart, kart sahibinin isteği üzerine bloke ettirildi ise bu durum kart sahibini olumsuz bir yönde etkilememektedir. Ancak kart banka tarafından kart sahibinin borcunu ödememesi nedeni ile bloke olursa kişi bu durumdan olumsuz etkilenir. Kişiler borçlarını ödeseler ve kartın bloke durumu kalksa dahi bu durum kredi notlarını da etkiler. Kredi notunun olumsuz bir şekilde etkilenmesi de kişilerin sonraki zamanlar da herhangi bir başvurularında olumsuz cevap almalarına neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir