Kredi Kartı Ekstresi Erteleme - En Uygun Kredim

Kredi Kartı Ekstresi Erteleme

Kredi Kartı Ekstresi Erteleme
Kredi kartları gerek taksit gerekse kazanılan puanlar açısından yaşamımızı basit bir hale getirmektedir. Nakit paranızın az olduğu zamanlarda yardımımıza yetişen ve de bizlere mutlu bir alışveriş olanağı takdim eden kredi kartlarının ekstreleri ise mevcut döneme ait borçlarımızın bütününü bize ayrıntılı bir biçimde gösteren belgelerdir. Kredi kartı dökümleri ait oldukları ayın harcamalarının ne kadar ve ne miktarda yapıldığını gösterirler. Bunlara ilave olarak bağlı kalan taksit sayınızı ve de yaptığınız harcamanın taksit oranını da gösterirler. Üstelik var olan durumda kaçıncı taksiti ödemiş olduğunuzu da göstermektedir.
Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Kredi kartı ekstre erteleme işlemi yapmadan şayet kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz zaman banka kredi notunuz düşer ve de krediye gereksinim duymanız halinde bankalar size kredi vermezler. Kredi notunuzu yalnızca kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz durumda düşmez, bununla birlikte kredi kartı borçlarınızı sistemli bir şekilde ödemediğiniz durumlarda da kredi notunuz düşmektedir.
Kredi Harcamalarını Erteleme Ekstre Atlatma
Kredi kartı ekstre erteleme durumunu şöyle izah edebiliriz. Bugün satın almış olduğunuz taksitli bir ürünün veya satın alınan ürün veya hizmetin ilk taksitinin öngörülen döküm tarihinde değil de, bir sonraki ay veya daha da ileri tarihli bir ekstreye kadar ertelenmesi halidir. Bu hizmeti genel olarak müşterilerine kredi kartı olanağı veren her banka temin etmektedir.
Sizde şayet mevcut bulunduğunuz ve ödemeyi üstlendiğiniz ayda kredi kartı ekstre borcunuzu ödeyemeyecek durumdaysanız bu yola müracaat etmelisiniz. Aksi taktirde şayet ödeme yapamazsanız kredi notunuz düşecek ve de düşen bir kredi notunun yükselmesi bir hayli vakit almaktadır. Bu nedenle ödeme yapamayacak olan kredi kartı alıcıları için kredi harcamalarını ertelemek biçilmiş bir kaftandır.
Bankalar Neden Kredi Harcamalarını Erteletir?
Tüketicilerin net gelirleri azalırken, harcamalarının çoğalması nedeniyle bütçe açıkları ortaya çıkmıştır. Bu bütçe açıkları ise, tüketicileri ticari olarak içe çekerek, tüketici harcamalarında azalmaya neden olmuştur. Bu hal ise, iktisada daha da kötü etki ederek ekonomik durgunluğa sebebiyet vermektedir. Ekonomik durgunluk bilhassa ülkenin ekonomisini epeyce etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir