Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Aidatsız Kredi Kartları

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Aidatsız Kredi Kartları
14 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

Kredi kartına aidat ödemek birçok banka müşterisi için mantıklı gelmemektedir. Bu noktada haklarını aramak için bankaları şikayet eden kişilerin olduğunu da görüyoruz. Ülkemizde birçok banka bu durumu sonlandırma adına bazı kredi kartlarından aidat almamaktadır. Aidatsız kredi kartı veren bankalar her geçen gün artmaya ve karşımıza farklı kart seçenekleri çıkmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Ziraat Kart

Ziraat Bankası Ziraat kart herhangi bir üyelik ücreti bulunmayan kartların arasında yer almaktadır. Bu kredi kartını kullanarak hem ülkemizde hem de yurtdışında Visa ambleminin yer aldığı bütün işyerlerinden sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda kartı kullanarak nakit avans çekme imkanına da sahip olursunuz. Ziraat Kart’ın en büyük dezavantajı olarak ise; yapılan alışverişler sırasında taksit yapmaması yer almamaktadır. Bunun dışında kredi kartını kullandığınız süre boyunca herhangi bir ek ödeme yapmayacağınız gibi sorunla da karşı karşıya kalmazsınız.

Halk Bankası Halk Kart

Ülkemizde aidatsız kredi kartı sunan bankaların arasında Halk Bankası’nın da Halk Kart’ı yer almaktadır. Bu kart ile yurtiçinde veya yurtdışında yapacağınız alışverişleriniz sırasında herhangi bir kart ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda banka ile anlaşmalı olan işyerlerinden yaptığınız alışverişleriniz sırasında da sizlere paraf puan sunulacaktır. Fakat Halk Bankası da bu kredi kartını müşterilerine sunduğu sırada taksit imkanı vermemektedir. Bu kredi kartına sahip olan kişiler hesap özetlerini ise dolar veya TL olarak tercih edebilirler. Halk Bankası müşterilerine böyle bir alternatifi de sunmaktadır. Kartın limitinin belirlenme aşaması ise sizin kredi notunuza göre ve belgelenebilir maaşınıza göre değişiklik gösterecektir.

Akbank Free Kart

Akbank özellikle son yıllarda yaptığı çalışmalar ile müşterilerine tam olarak istedikleri gibi hizmet vermeye özen göstermiştir. Bu evrede bankanın sunduğu kredi kartı özelliklerinin de çok gelişmiş olduğunu görebiliyoruz. Akbank Free kart kullanarak evraksız bir şekilde nakit avans çekebileceğiniz gibi SMS para veya hızlı para da alabilirsiniz. Aynı zamanda kartın özellikleri arasına Axess özelliği de yer aldığı için Axess ile anlaşmalı olan noktalardan yaptığınız alışverişleriniz sırasında chip para kazanma imkanına sahip olursunuz. Bazı bankalar kart aidatı almadığı kartlarda taksitli alışveriş imkanı sunmuyor olsa da Akbank bu noktada müşterilerine kaliteli hizmet vermeye özen gösterdiği için Free Kart’ta taksit imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası Bonus Flexi Kart

Kredi kartı denildiği zaman ilk akıllara gelen bankalardan birisi; Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası her zaman sunmuş olduğu imkanlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Garanti Bankası bu noktada aidat istemediği kredi kartı da sunmaktadır. Bonus Flexi kredi kartı sizlere taksitli alışveriş yapma imkanını da sunmaktadır. Kredi kartınız sunmuş olduğu birçok avantajda yer almaktadır. Nakit avans çekme ve 1 ay ekstre erteleme gibi özellikle bankanın sunmuş olduğu avantajlar içerisinde yer almaktadır. Kartın bonsu özelliği de bulunduğu için bonus amblemi olan işyerlerinden alışveriş yaptığınız takdirde bonus puan kazanırsınız. Aynı zamanda bu kart ile nakit avans çekerek taksitlendirme imkanına da sahip olursunuz. Hesabınızda para yer almıyor olsa bile para transferi yapılabilmektedir.

Vakıfbank Tercih Kart

Üyelik ücretleri olmayan kredi kartları arasında Vakıfbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu Tercih Kart’ta yer almaktadır. Bu kartın diğer kredi kartlarına göre bazı farkları yer almaktadır. Tercih Kart kullanan kişiler herhangi bir ek özellik kullanmak istediği zaman parasını ödersiniz. Alışverişlerinizi yaptığınız sırada ek taksit, world puan, indirim kampanyaları, işlem erteleme gibi özelliklerden herhangi birisini kullanmak istediğiniz zaman kullanmak istediğiniz işlemin ücretini ödemeniz gerekecektir. Bunun dışında kartın sahip olduğu nakit avans ve standart şekilde taksitlendirme ek ücret ödemenize gerek yoktur. Vakıfbank Tercih Kart kullanıcıları zaman zaman bankanın yapmış olduğu kampanyalardan da faydalanabilmektedir.

ING Bank Pegasus Plus Kart

ING Bank’ta müşterilerine herhangi bir aidat ücreti almadan kredi kartı sunmaktadır. ING Bank’ın bu noktada sunmuş olduğu Pegasus Plus kredi kartı bonus özelliği bulunan bir kredi kartıdır. Kredi kartı bu özelliğin yanı sıra sizlere Pegasus Hava Yolları üzerinden yapacağız harcamalarınız sırasında uçuşlarınızda kullanacağınız puanlar da vermektedir. Aynı zamanda normal alışverişleriniz sırasında kazanmış olduğunuz puanlarınızı da uçuş puanı olarak kullanma imkanına sahipsiniz. Bu yüzden elde ettiğiniz bütün puanları sadece Pegasus Hava Yolları üzerinden yapacağınız alışverişleriniz sırasında kullanabilirsiniz. Bu kartın aynı zamanda nakit avans ve taksitli alışveriş gibi özellikleri de bulunmaktadır.

İş Bankası Maximum Aidatsız Kart

İş Bankası müşterilerine her zaman farklı alanlarda ve müşteri memnuniyetini düşünerek hizmet vermeye özen göstermiş olan bir bankadır. İş Bankası aidatsız kredi kartları evresinde Maximum aidatsız kart sunmaktadır. Yalnız banka bu kredi kartını sunarken Maximum kartın sahip olduğu bazı özellikleri kısıtlayarak sunmaktadır. Zaten baktığımız zaman neredeyse bütün bankalar müşterilerine kredi kartı sundukları zaman aidatsız olarak sunmuş oldukları kartlarda bazı özellikleri kısıtlamaktadır. Yapılan bu kısıtlamaların en fazla alışveriş yapıldığı sırada taksit sayıları ve para puanlar evresinde yapıldığını görüyoruz. İş Bankası da Maximum aidatsız kredi kartında aidatlı olan kredi kartına göre daha az taksit imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank Fix Card

Finansbank, Katar Ulusal Bankası ile birleştikten sonra QNB Finansbank olarak hizmetlerini sunmaya başladı. Bankanın bu noktada birçok gelişmeye gittiğini ve müşterilerine farklı hizmetler vererek memnuniyet kazandığını görüyoruz. QNB Finansbank Fix Card ise bankanın sunmuş olduğu ve herhangi bir aidat talebinde bulunmadığı kredi kartları arasında yer almaktadır. Bu kredi kartını kullanan kişiler diğer birçok aidatsız kredi kartına nazaran taksitli alışverişler yapabilir ve yaptıkları alışverişlerinden puan kazanabilir. Aynı zamanda eğer bankaya aylık olarak bir harcama taahhütü verirseniz size birbirinden farklı imkanlar sağlandığını da görebilirsiniz. Banka sunduğu bu kadar avantaja rağmen müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmiyor. Yalnız banka müşterilerinden sadece bir defaya mahsus olacak şekilde 15 TL kart basım ücreti almaktadır.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk’te sunduğu aidatsız kredi kartları ile dikkatleri üzerine çeken bankaların başında yer almaktadır. Bankanın sunmuş olduğu Sağlam Kart özellikle sahip olduğu farklı avantajlar ile birçok kredi kartı kullanıcısının beğenisini kazanmayı başarmıştır. Bankanın bu noktada sunduğu en büyük avantaj ise; bu kart kullanılarak yapılmış olan sağlık ve eğitim gibi harcamalara 5 taksit yapıyor olmasıdır. Banka kredi kartı için herhangi bir kullanım ücreti de talep etmemektedir. Eğer acil nakit ihtiyacı duyarsanız bu kredi kartından faydalanabilirsiniz. Harcama yaptığınız zamanlarda ise sizlere Altın Puan verilmektedir. Kartın Gold, Platin ve Klasik olmak üzere üç farklı seçeneği bulunmaktadır.

HSBC Konsept Aidatsız Kredi Kartı

HSBC’nin müşterilerine sunmuş olduğu aidatsız kredi kartının adı ise Konsept aidatsız kredi kartıdır. Bu kartı kullanan kişiler Advantage’in sunmuş olduğu imkanlardan faydalanarak para puan kazanma imkanına sahip olurlar. Aynı zamanda yapmış olduğunuz alışverişlerinizi de taksitlendirme imkanına sahipsiniz. Kredi kartının bazı özellikleri ise bankanın sunmuş olduğu diğer ücretli kredi kartlarına nazaran kısıtlanmıştır. Fakat kullanımınız sırasında sorun yaşatacak bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Aidatsız Kredi Kartları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. poyraz yaman dedi ki:

    merhaba bu aidatsız kredi kartı veren bankalar bizlerden herhangi bir talepte bulunabilirler mi inanmıyorum. ya 1 yıl sonra aidat keserlerse

Sayfa başına git