Akbank Ve Garanti Kredi kartı Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Akbank Ve Garanti Kredi kartı Başvuruları Nasıl Yapılır ?
26 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Türkiye’de uzun yıllardır hizmet vermekte olan ve bütün bankacılık işlemlerini modern ve hızlı bir şekilde müşterilerine sunan özel bankalardandır. Kredi kartları da müşterilere banka tarafından verilen kullanışlı harcama araçları olarak değerlendirilebilecek avantajlardandır. Akbank tarafından başvuruya açık olarak sunulan kartlar Neo Birebir, Axess Black, Wings Black ve Axess Gold kartlardır. Bu kartlar arasındaki Wings Black uçak bileti alımlarında özel bonuslar sağlayan özelliklere sahip olmakta ve sahiplerinin mil kazanmasını kolaylaştırmaktadır. Neo Birebir ve Axess kart çeşitleri ise yapılacak harcamalardan kazanılacak bonus imkanlarını sağlamaktadır. Axess kart sahipleri sahip oldukları bonusları Chippara olarak almakta ve 1 Chippara 1 TL değerinde olmaktadır.

Neo Birebir kart ise internet üzerinden sıklıkla alışveriş yapan kişiler için özel olarak sunulan 3D secure gibi özelliklere sahip olmaktadır. Axess Kart başvuru şartları ile öğrencilere daha kolay verilebilmektedir. Axess kart, yıllık ücret olarak 25 TL oalrak belirlenen bu aidatı öğrencilerden, kart kullanımlarının ilk 2 yılı boyunca tahsil etmemektedir. Sağlanan kartlardan olan Neo Birebir, müşterilerin para çekim işlemleri için ATM kullanmalarına gerek kalmamasını sağlayan Pospara özelliğini sunmaktadır. Müşteriler bu sayede POS cihazı bulunan her yerden, kredi kartlarından çekim yaptırmalarının ardından belirli limitlerdeki tutarları nakit olarak alabilmektedi.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İçin Neler Gerekir?

Kredi kartı alabilmek için bütün bankalar gibi Akbank da belirli şart ve koşullar aramaktadır. Bunlardan birincisi, başvuru yapan ve kart sahibi olmak isteyen kişinin 18 yaşından büyük olmasıdır. Buna ek olarak çalışan kişilerin gelirlerini resmi olarak göstermesi ve sigorta sürelerini gösterir nitelikte evraklar sunması gerekmektedir. Kredi kartı başvuruları Akbank’ın fiziksel şubeleri, resmi internet adresi ve mobil uygulaması olan Akbank Direkt üzerinden yapılabilmektedir.

Başvurularda bakılan diğer bir durum da kişilerin kredi notlarıdır. Belirli kartların verilebilmesi için ve limit belirlenmesi hususunda yüksek kredi notları faydalı ve gerekli olmaktadır. Bunun dışında gelir seviyesi düşük kişilere ve öğrencilere verilecek kartların limitleri özel olarak belirlenmektedir. Gelirlerini halihazırda bulunan taşınmazlar üzerinden elde eden kişiler de kredi kartı alabilmektedir.

Kredi kartı başvurularına dair işlemler, halihazırda banka müşterisi olan kişiler için daha hızlı sonuçlanabilmekte ancak genel olarak sonuçlar 3 günlük bir süre içerisinde başvuru sahibine iletilmektedir. Bu süre içerisinde başvurusuna yanıt alamamış kişiler fiziksel banka şubeleri ya da müşteri hizmetleri ile temasa geçerek başvurularına dair sorgualmaları gerçekleştirebilirler.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası her zaman sunduğu ürünler ile dikkat çekmeyi başarmış bir bankadır. Bankanın sunmuş olduğu ürünlere baktığımız zaman en fazla kullanılanlardan birisinin kredi kartları olduğunu görebiliyoruz. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Sorusu ise bankadan kredi kartı kullanan kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Çeşitleri

Garanti Bankası kredi kartı sunduğu sırada bütün müşterilerini düşünerek kredi kartı çeşitleri oluşturmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu kredi kartı çeşitlerine baktığımız zaman çok gelişmiş bir altyapısı olduğunu ve farklı seçenekleri bizlere sunduğunu görebiliyoruz. Garanti Bankası kredi kartı çeşitleri şu şekildedir:

Garanti Bonus Kredi Kartı: Ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartı altyapılarından birisi olarak kullanılan bonus kredi kartı, Garanti Bankası’nın en ön plana çıkan kredi kartlarından birisi olarak görülmektedir. Kart sadece ülkemizde 200 binin üzerine üye noktaya sahiptir. Aynı zamanda dünyanın her yerinde kullanma imkanına da sahip olursunuz.

Garanti Money Card Kredi Kartı: Bu kredi kartı sayesinde yaptığınız alışverişlerinizden daha fazla kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. Çünkü kart hem bonus kazandırdığı gibi hem de Money kazandırma özelliğine sahip bir kredi kartıdır.

American Express Kredi Kartı: Bu kredi kartı dünyanın en prestijli kredi kartları arasında gösterilmektedir. Ülkemizde sadece Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu bir kredi kartıdır. Kart, hem ülkemizde hem de yurtdışındaki bütün restoran ve otellerde %5 indirim imkanı sunmaktadır.

Flexi Kredi Kartı: Bu kredi kartı bonus özelliğinin yanı sıra sunduğu diğer özelliklerle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Flexi kredi kartı sahibi olan kişiler kendilerine en uygun olan kampanyaları seçme veya oluşturma imkanına da sahiptir.

Miles & Smiles Kredi Kartı: Sık bir şekilde havayolu ile seyahat eden kiler Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu Miles & Smiles kredi kartını tercih edebilirler. Bu kredi kartı sizlere yapmış olduğunuz alışverişlerinizden bol miktarda mil kazanma imkanını sunmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası’nda yer alan kredi kartlarından birisine başvurusunu yapmak isteyen kişiler gerekli olan başvuru işlemlerini bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvuru yapmak istediğiniz kredi kartını seçtikten sonra başvuru formuna yönlendirilirsiniz. Bu formda sizden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı sizlere gönderilecek olan SMS ile bildirilecektir. Başvurunuz onaylandığı takdirde kredi kartınız sizlere kısa süre içerisinde kurye aracılığıyla teslim edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git