Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu

Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu
1 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 469 kez okundu.

Başvurusu
Fibabank önde gelen bankalar arasında yer almış ve hizmetlerinin büyük bölümünü Kobi, Bireysel, Tarım ve Ticari müşteriler doğrultusunda ortaya koymuştur. Birçok bankacılık işleminde kolaylıklar sağlamıştır.
Fibabanka Kredi Kartı Başvurusu
Bireysel müşteriler için kolaylık sağlamak amaçlı bonus kredi kartı çıkartmıştır. Gündelik hayatta nakit avans çekmek ve kredi kartı olarak kullanmak amaçlı bonus kredi kartını çıkartmıştır. Kredi kartı için bir kaç başvuru kanalı oluşturulmuştur.
1.Müşteri hizmetleri vasıtasıyla başvuru:
Fibabanka gidip müşteri hizmetlerinden birebir yapılan başvuru tipidir. Nufüs cüzdanı bilgileri ile müşteri hizmetlerinden verilen form eksiksiz doldurulur. Doldurulan form personele verilir ve başvuru tamamlanmış olur.
2.İnternet Bankacılığı ile Başvuru
İnternet bankacılığ son yıllar da fazlasıyla kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Her türlü işlemin yapılabildiği internet bankacılığından kredi kartı başvurusu da yapılmaya başlanmıştır. Gelir düzeyi belirtilerek başvuru yapılır ve başvuru tamamlanmış olur.
Kredi Kartı Başvurusunun Sonuçlanması
Kredi kartı başvurusu tamamlandıktan sonra onaylanma süreci başlar. Olumlu veya olumsuz sonuçlanabilir. Onaylanma sürecini takip etmek için bir kaç aşama yer alır. Bu sürecin başın da internet bankacılığı yer alır. Yapılan başvuru kabul edilmiş ise internet bankacılığından kredi kartı başvuru kısmından görülebilir. Tanımlanan limit de görülebilir. Onaylanan kredi kartı 10 iş günü içinde müşteri tarafımdan verilmiş olan adrese kurye gönderilir. Gönderilen kredi kartını kişinin kendi teslim almalıdır. Kredi kartının onaylanıp onaylanmadığını öğrenmenin bir başka yolu ise Fibabank şubelerine giderek başvurunun ne aşamada olduğu öğrenilebilir. Onaylanması durumun da 10 iş günü içinde müşterinin verdiği adrese kurye ile gönderilir.
Kredi Kartının Olumsuz Sonuçlanması ve Nedenleri
Kredi kartına başvurularının bazıları olumsuz sonuçlanabilir. Bunun bir kaç nedeni olabilir. Bütçeyle orantılı olmayan kredi kartı başvurularının reddedilme oranı daha yüksektir. Ödeme konusun da zorluk olacağından müşterinin bütçesiyle orantılı olmasına önem verilmiştir. Bir diğer reddedilme nedeni müşterinin banka geçmişi olabilir. Daha önce kredi kartı, kredi kullanmış ve ödemeler konusun da düzensizlikler yaşamış müşterilerin tekrar kredi kartı başvurusu sonucu olumsuzlukla sonuçlanabilir.
​​​​​​​

​​​​

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git