Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi
9 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 284 kez okundu.

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi
Kredi kartı tüketici tarafından sıklıkla kullanılan, her kesimden insanda en az bir adet bulunan kart türü olmuştur. Limit kişinin bütçesine göre değişim göstermiştir. Kiminin limiti 300 TL iken, kiminin limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi kartı her alan da kullanıldığı için de herkes tarafından kullanılmıştır.
Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır?
İnsanların birçoğu çalışma hayatın da yer aldığı için bazı şeyleri almaya zamanları olmadığından internet alışverişine yoğunluk verilmiştir. Kredi kartının kullanılabileceği birçok site kurulmuştur. Dolandırıcılığın fazla olduğu piyasa da her internet sitesinden alışveriş yapılmayacağı konusun da uyarılar yapılmıştır. Boyner Holding’in piyasa da sahip olduğu internet siteleri yer almıştır. Kişinin internet sitesinden beğendiği ürünleri sepetine ekleyip, ödeme kısmına geçtikten sonra sırayla;
1. Ürünlerin hangi adrese gideceği bilgisi doldurulmalı.
2. Kart bilgileri doldurulmalı;
Kredi kartının ön kısmında ki 16 haneli kart numarası yazılır.
Kartın üstünde ki gün-yıl kısmı yazılır.
Taksit yapılacaksa o belirlenir.
Kartın arkasında ki CV numarası yazılır.
İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapımı tamamlanmış olur.
İnternet Alışverişin de Güvenlik
İnternet alışverişlerin de güvenlik ön plana çıkmıştır. Alışverişin tamamlanması için CV numarasının yazılmış olması gereklidir. Güvenlik açısından CV numarasının yazıldığı an sahip olunan banka kartı tarafından tüketicinin şahsi numarasına güvenlik şifresi yollaması ile alışverişin güvenli olduğu anlaşılır. Bilgilerin güvenlik açısından her siteye yazılmaması ve her siteden alışveriş yapılmaması konusun da tüketiciler uyarılmıştır. Kredi kartı ile alışveriş yurdumuz da yaygınlaşmıştır. Güvenlik açısından sağlıksız olarak algılansa da, yoğun iş temposun da çalışanların kredi kartı ile internetten alışveriş vazgeçilmezi haline gelmiştir.

​​​​

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git