Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?
25 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 443 kez okundu.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartını iptal etmek için ilk önce toplam kredi kartı borcunu öğrenip ödemeniz gerekmektedir. Taksitli ödemelerinizin hepsinin toplamı bu borca dahildir. Tüm borçlarınızı ödediyseniz artık sona doğru gelme zamanı gelmiştir. Sonra ki adım kredi kartı iptal ettirmek için, kartın bağlı bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kredi kartını iptal etmek istiyorum diyerek söze başlıyorsunuz.

Bu esnada banka görevlisi telefonun diğer ucunda sizin kredi kartı iptal başvurunuzu geri çekmeniz için çeşitli kampanya ve bonus teklifleri ile gözünüzü boyamak isteyecektir. Siz ben artık kredi kartı kullanmak istemiyorum ve kredi kartını iptal etmek istiyorum diye kararlı olduğunuz söylediğinizde kredi kartı iptal işlemi için düğmeye basılmış olacaktır. Yasalar gereği banka 7 iş günü içinde kartınızı iptal etmek zorundadır.

Kredi Kartı Kapatma Ve Kredi Kartı İptal İşlemi Aynı mıdır?

Kredi kartı kullanan insanların düştüğü bir hata ise kredi kartını kapatma ile kredi kartı iptal etme işlemlerinin aynı olduğunu düşünmesidir. Halk arasında ikisi aynı gözükse de bankalarca bu aynı anlam ifade etmemektedir. Kredi kartı kapatma işlemi, kartınızın kısmı veya geçici olarak kapatma işlemdir. Bu işlemde kredi kartınız hala aktif olarak bankada gözükmektedir. Yılsonu geldiğinde kredi kartı aidatı borcu ile karşılaşabilirsiniz. Kredi kartı iptal işlemi ise kartınızın tamamen iptal edilmesi ve o kart için bilgilerin silinmesidir. Kredi kartı iptal işlemlerinde bu konuya dikkat ediniz.

Kredi Kartı Taksitlerim Var Yine de İptal Edebilir miyim?

Kredi kartı taksitli ödemeleriniz olması durumunda da kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Bankayı telefonla arayarak kredi kartı geçici kapatma işlemi gerçekleştirip geri kalan borcunuzu her ay günü geldiğinde ödeyerek son kredi kartı ekstresi geldiğinde ödenecek bir borç gözükmüyorsa bankayı arayıp iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git