Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır
30 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 246 kez okundu.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Türkiye’nin devlet bankaları arasında yer alması ile müşterilerinin güvenle bankacılık hizmetlerinden faydalandığı bankalardan bir tanesidir. Sunduğu bankacılık hizmetleri arasında bulunan kredi kartları için de kredilere benzer olarak son derece uygun başvuru imkanları ve kullanım koalylıkları sunulmaktadır. Bankanın müşterilerine verebildiği kart seçeneklerinden olan Vakıfbank Worldcard, Woldcard Gold, Vakıfbank Platinum, Vakıfbank Business, Vakıfbank Rail&Miles alternatifleri kendi aralarında kullanım şartları ve ücretleri arasında farklara sahiptir. Buna göre yıllık kullanım aidatı bakımından en yüksek aidat 124 TL ile Vakıfbank Platinum karta, en düşük aidat ise Businesscard’a aittir. Ayrıca banka öğrenci ve öğretmenlere kullanım aidatı olmayan özel kartlar sunmaktadır.

Bu kredi kartları arasında sık seyahat eden kişilerin tercih edebilecekleri alternatiflerden olan Rail&Miles, bu alanda kullanımları ile oldukça avantajlı bir özellik olarak mil kazandırma opsiyonuna sahiptir. Kazanılan miller, daha sonra uçak bileti satın alımlarında belirli bir seviyeye ulaştıklarında kullanılabilmektedir.

Standart olarak alışveriş yapabilmenin yanı sıra temassız kart özelliklerine sahip olan ve yüksek bir limiti bulunan Premium kart sahipleri ise Vakıfbank tarafından sunulan müşteri kredilerinde özel faiz oranlarından yararlanarak kredi çekme olanağına sahiptir. Banka tarafından sunulan kredi kartları arasında bulunan World Card, dönemlik olarak belirli alışveriş kategorilerinde yapılacak harcamalara yüskek oranlarda WorldPuan vermektedir. WorldPuanlar sadece yapılacak alışverişlerde kullanılabilmekte ve ekstre ödemek gibi işlemler için kullanımları mümkün olmamaktadır.

Vakıf Bank Kredi Kartlarına Kimler Başvurabilir?

Başvurular için 18 yaşını geçmiş olmak aranan ilk şarttır. Bunun ardından kişiler gelir durumlarına ve o anki kredi notlarına göre değerlendirilmektedir. Kredi kartları verilirken kişilerin gelir durumlarını belgelendirebilmek adına sigortalı bulundukları süreye dair de evrak teslim etmesi gerekebilmektedir. Vakıfbank kredi kartları hem banka müşterisi olan hem de daha önce Vakıfbank ile bir ilişkisi olmamış kişilere verilebilmektedir. Başvuru yapan kişilerin halihazırda başka bankalara ödenmemiş ve işlem uygulanmış kredi ya da kredi kartı borcu bulunmamalıdır. Bu durumlarda yapılacak başvurulara olumsuz sonuçlar çıkmaktadır.

Başvuruların değerlendirilmeye alınmasının ardından banka müşterileri için daha kısa olarak sonuçlanan bir süreç dahilinde, başvuru sahipleri bilgilendirilmektedir. Bu süre 3-5 iş günü arasında değişkenlik göstermektedir. 5 iş günü geçmesine karşın başvurusu sonuçlanmayan kişilerin başvuru yaptıkları yöntem farketmeksizin fiziksel şubeler ya da telefonla erişecekleri müşteri temsilcileri ile temasa geçerek durum hakkında bilgi sahibi olması mümkündür. Kredi kartı başvuruları onaylanan kişiler dilerlerse kartlarını başvuru yaptıkları şubelerden dilerlerse de belirttikleri adreslerden teslim alabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her zaman üreticinin ve halkın yanında olduğunu belli eden Ziraat Bankası, sunmuş olduğu hizmetleriyle de bunu belli etmektedir. Ziraat Bankası özellikle kredi kartı ve kredileriyle birçok kişiye çözüm üretmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Sorusu ise bankanın müşterisi olmak isteyen ve bankanın müşterileri tarafından çok fazla merak edilmektedir. Yazımızda sizlere bu noktada detaylı bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Seçenekleri

Ziraat Bankası birçok kredi kartı seçeneklerine sahiptir. Ziraat Bankası kredi kartı seçenekleri şu şekildedir:

-Bankkart Combo: Banka kartı ve kredi karıntı ortak çatı altında kullanabileceğiniz bu kredi kartını kullanarak anlaşmalı işyerleri üzerinden taksitli alışveriş yapma imkanına sahip olursunuz. Yaptığınız alışverişlerinizden puan kazanabilir ve bankanın sunmuş olduğu kampanyalara katılabilirsiniz. Ek olarak bankkartınızın bütün özelliklerini kullanabilirsiniz.

-Bankkart Combo Gold: Anlaşmalı olan işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Bu şekilde puan kazanma imkanınız vardır. Aynı zamanda 90 TL ve altında olan alışverişleriniz sırasında temassız özellik kullanma imkanına sahipsiniz.

-Bankkart Combo Platinum: Günün her saatinde nakit avans çekimi yapabileceğiniz bu kredi kartı ile taksitli bir şekilde alışveriş yapma imkanına da sahipsiniz. Sizlere birçok işyerinde çeşitli kampanyalar ve özellikler sunulmaktadır.

-Bankkart Genç: Ziraat Bankası, öğrencileri de düşünerek farklı kredi kartları sunmaktadır. Bu kredi kartı sayesinde de öğrenciler hem hesaplarını hem de kredi kartlarını beraber kullanabiliyor. Aynı zamanda kartın sunmuş olduğu Harçlık Avans’ı öğrenciler KYK bursu veya öğrenim kredisi devam ettiği süre içerisinde de kullanabilmektedir. Kredi kartı öğrenciler için çok özel fırsatlar sunulabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası kredi kartı kapsamında çok farklı ve fazla imkanı bir arada sunmaya özen göstermektedir. Bankanın müşterisi olan kişiler kredi kartı kullanmak istedikleri zaman başvuru işlemlerini internet bankacılığı üzerinden çok rahat bir şekilde gerekleştirebilmektedir. Bankanın müşterisi olmayan kişilerin ise kredi kartı başvuruları sırasında tercih edebilecekleri farklı yöntemleri bulunmaktadır. Bankadan başvuru yapmayı planladığınız kredi kartı türüne göre başvuru şekliniz de değişiklik gösterebilecektir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu evresinde tercih edebileceğiniz yöntemlerden birisi SMS ile başvuru yapmaktadır. Ziraat Bankası Genç Kart başvurusu yapacağınız zaman GENC BANKKART yazarak 4747’e göndermeniz gerekecektir. Bunun dışında bankanın sunmuş olduğu diğer kredi kartlarına başvuru işlemlerinizi bankanın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası bu noktada müşterilerine çok büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git