Ripple Coin Nedir ?

Ripple Coin Nedir  ?
30 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 128 kez okundu.

Ripple Coin Nedir

Kripto para borsasında  XRP adıyla işlem gören Ripple Coin, haziran ayında Coin piyasasında 3. Sırasını koruyor. Ethereum dan hemen sonra gelen Ripple Coin XPR 0,59 dolardan işlem görüyor. Yatırımcısına %1,69 oranında para kazandıran bu kripto paranın dolaşımda 39 milyar 244 milyon XRP’si mevcut. Bu da demek oluyor ki insanlar buna yatırım yapabilirler. BTC kadar olmasa da Ripple hızla yükselen bir kripto paradır.

XRP nedir ve ne için kullanılır?

Ripple şirketi tarafından piyasaya verilen 100 milyar XRP dijital parası var. Şimdilik, şirket yetkilileri bunun XRP’nin toplam sayısı olarak sabit kalacağını söylüyorlar ama bunun garantisini kimse veremez. Son dönemlerde piyasadan çekilmesi gündemde iken, fiyatının artış göstermesi üzerine ve talebin artması üzerine BTC den daha büyük bir kitleye sahip olacağını öngören uzmanlar var. XRP yatırımcılar için paranın değerlenmesi ve kazanç için kullanılır. Bu sistem bankaların da işine geliyor. Zira bankalar, farklı yabancı para birimleri arasındaki parayı değiştirmek için Ripple’yi  kullanabilir. Şu anda dünyada para birim dönüşümü için kullanılan sisteme SWIFT adı veriliyor ve çok ağır işleyen bir sistemdir.

Ripple Nereden Alınır

Önce bir BTC cüzdanınızın olması gerekiyor. Ardından BTC to Ripple yapabilir ve Ripple satın alabilirsiniz. Ayrıca Scrill hesabınız varsa Avrupa’nın en çok bilinen kripto komisyoncusu Bitpanda’dan Ripple satın alabilirsiniz. CoinMama ise dünyanın her noktasından kredi kartı ile bitcoin satın almanıza imkan verir. Bitcoin aldıktan sıra XRP ye geçiş yapabilirsiniz. Yine Amerika’da oturanlar için Ripple sağlayıcı firması CoinBase firmasıdır.  Ripple, dünyadaki herhangi bir para birimine dünyanın herhangi bir yerinden saniyeler içinde aktarılmasını kolaylaştıran küresel bir yerleşim ağıdır. Ripple platformu, SWIFT veya Western Union’ın eski modasıyla arka arkaya para gönderme sistemi oluşturdu. Bu noktada, Ripple tamamen bankalarla çalışmaya odaklanmakta ve onlara dünya çapında gerçek zamanlı ödemeler göndermeleri için daha verimli ve uygun maliyetli bir yol sunmaktadır. Her adımda, ücretler uluslararası para göndermek için pahalı bir yol haline getiriyor. Ripple’ı kullanarak, JPY’yi XRP’ye (Ripple’ın para birimi) nispeten ucuz bir şekilde ticaret yapabilir, XRP’yi alıcıya, Nikaragua’da bir Ripple cüzdanı veya bir bankası olan birinden ABD ye gönderebilir. Diğer bir deyişle, XRP, herhangi bir para biriminin Ripple platformundaki herhangi bir başka para birimi için kolayca değiştirilebilmesini sağlar. Ripple’e göre, bankalar protokollerini kullanarak ödeme başına ortalama 3.70 dolar tasarruf edebilirler. Bankaların her yıl binlerce veya belki de milyonlarca işlem gerçekleştirdiği düşünüldüğünde, bu önemli bir tasarruf anlamına geliyor. Bankaların dikkatini çeken bir şey varsa, daha fazla para biriktirirken, daha fazla para kazanmanın yolu budur. İşte bu nedenle Ripple, ya da gerçek zamanlı, ucuz, küresel bir yerleşim ağının, internet çağında finansal kurumları hızlandıran işleri yürütmek için yeni bir yol sunduğu için,  parlak bir geleceği var. Ripple coin avantajlarına baktığımızda, elbette ki  bitcoinde harika bir sistemdir ama Bitcoin gönderme maliyetine baktığımızda Ripple çok daha ucuza geliyor ve daha hızlı işlemlerle aktarım gerçekleşiyor.  Ripple’nin asıl amacı Bitcoin madenciliği süreci gibi çok büyük miktarlarda enerji tüketmeyen bir platform geliştirmek. madencilikten kaçınmak için 100 milyarlık hacimle piyasaya giriş yaptı. Yatırımcının bakış açısına göre baktığımızda en büyük avantaj bankalarla bağlantı kurulması ve bu sistemin bankalar tarafından benimsenmesidir. Çünkü bankaların işlem maliyetlerini çok düşürmekte olan bir sistemdir ve bankalar bu nedenle bu sistemi seçmektedir.  Bu da bu sistemle olan güveni arttırıyor hem ucuz hem de hızlı  hem de güvenli bir şekilde küresel işlemler yapmanıza olanak sağlıyor

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git