Çalışan Annelere Kreş Desteği 2018

Çalışan Annelere Kreş Desteği 2018
22 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 675 kez okundu.

Çalışan Annelere Kreş Desteği (300 TL Destek)
Çalışan bayanların biraz daha yükünü hafifletecek, maddi olarak rahatlama sağlayacak ek yardım devletten geliyor. Herkesiz yararlanamayacağı bu kararla birlikte taşımanız gereken şartlar mevcuttur.
Kreş Desteği İçin Kimler Başvuru Yapabilir?
Kreş yardım desteği alabilmenin bazı koşulları mevcuttur. Öncelikle bu durumda çocuğunuzun yaş aralığı oldukça önemlidir.
0 ila 5 yaş arasında değişen kriter ile birlikte aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvuru yapılması gerekmektedir. Destek aile üzerinde büyük oranda destek sağlıyor. Başvurudan yararlanmanın önemli şartlarından biri de gelir düzeyidir.
Gelir Düzey Belirlemesi Nasıl Gerçekleştirilir?
Tubitak desteği ile oluşturulmuş projede aile gelir düzeyleri belirli bir puan tablosu üzerinden değerlendirilir. Her gelir düzeyinin kendine has puan grubu mevcuttur.
0 ila100 arasında yapılan puanlamada gelir durumunuz netlik kazanacak. Çıkan sonuç doğrultusunda ödenecek miktarda belirlenmiş olacak. Sağlanan destek ailelere verilmeden ilgili kreş merkezine yönlendirmesi yapılacak.
Özel Kreşler Dışında Devlet Kreş Desteği
Bayan çalışan sayısında artış yaratmak, daha çok çalışan kadın portföyü yaratmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığınca sağlanan desteklerle ilgili mahalle aralarında da kreş açılması planlar arasında.
Değerlendirme aşamasında olan proje için kısa sürede tamamlanacağı duyurular arasında.
Kreş Desteğinin Sağlanması İçin Gerekenler
Kadın çalışıyor ve çocuklarına bakabilecek herhangi bir aile büyüğünün olmaması, çalıştığı iş yerinin ikamet ettiği yerden uzak olması kreş desteğinin verilmesinde olumlu etki yaratır.
Aile sosyal politikalar bakanlığınca yapılacak başvurularda çocukların anne üzerinden bakılıyor olması ya da babanın çalışmayıp işsiz olması, ailenin tamamen anneye bağımlı olması durumunda ve çocukların yaş sınırlama kategorisi uyduğunda kreş desteği için şartlar sağlanmış oluyor.
Çalışan annenin işten ayrılmaması bulunduğu iş konumu itibari ile mesleğine devam edebilmesi için sağlanan bu imkân ile kişilere kolaylık sağlanıyor.
Gelir düzeyiniz normal seviye ve üstünde ise kreş desteği almanızın da imkânı yoktur. Bu yüzden gelir beyanın da dikkatli olmalısınız. Desteğin alınmasında çocuk sayısı, evinizin kendinize mi yoksa kira mı olduğu ya da kredi ödemeniz var mı yok mu gibi unsurlarda oldukça önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git