Emekliye Promosyonda Hangi Banka Ne Veriyor?

Emekliye Promosyonda Hangi Banka Ne Veriyor?
20 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 276 kez okundu.

Emekliye Promosyonda Hangi Banka Ne Veriyor?
Kurumlarda ve iş yerlerinde belli sürelerde bankalar ile promosyon anlaşması yapılır. Bu anlaşmaya bağlı olarak da çalışanlar ilgili bankadan belli bir ücreti promosyon olarak alır.
Emekli olan kişiler için de yapılan çalışma doğrultusunda mart ayı itibari ile promosyon alınacak. Bu promosyondan yararlanmak için belli şartlar gerekiyor. Bu şartlara bağlı olarak verilecek promosyon tutarları ne kadar bakalım.

Türkiye de şu an için 11,5 milyon emekli kişi var ve bunların büyük çoğunluğu promosyon haberlerini gözlemlemekte.
Mart ayı itibari ile SGK kurumu bir çok banka ile anlaşma sağlamış durumda. Bu anlaşma kapsamında 3 tane şart bulunuyor ve hangi bankadan promosyon alınır ise alınsın bu 3 temel şart değişmiyor. Yalnız yanında ilgili banka kendisini cazip kılmak için bazı avantajlar da sunuyor.
3 Temel Şart
Hangi bankadan promosyon alınacak olur ise olunsun o banka ile sözleşme imzalanacak. PTT ve 16 banka yapılan anlaşma içerisinde bulunuyor. Bankalar bu anlaşma gereği hesap işletim ücreti almayacak. 1000 TL altında maaş alan emekli 300 TL promosyon alacak. Maaşı 2000 TL ‘ ye kadar olanlar 375 TL alacak ve 2000 TL tutarın üzerinde emekli maaşı olanlar da 475 TL promosyon ödemesi alacaklar.
İmzalanan sözleşme 3 yıl geçerli olacak. Bunun yanında ilgili bankaya 2 adet otomatik ödeme talimatı verilecek. Son olarak da anlaşma sağlanan bankadan kredi kartı alınacak ya da ek hesap açtırılacak. Bu şartlar yerine getirilemez ise promosyon alınamayacak. Ödemeler 3 yılda bir yapılacak.
Bankalar ve Promosyon Avantajları
Yukarıda yazılı olan tutarlar dışında bazı bankalar emeklilere ekstra avantaj sunuyor. Halkbank promosyon ödemesini mart ayında yapacak ve emekli olanlara kolaylık getirecek.
Garanti Bankası bankamatiklerde emekli ekranı hazırlamış. Bir tuşa basılmak üzere emekliler bütün maaşını çekebilecek. 3 ayda bir ödemeli de kredi veriyor.
Denizbank, şubelerde emeklilere işlem önceliği tanıyor ve kiralık kasada yüzde yirmi beş oranında indirim sağlıyor. İngbank, emeklilere avantaj sağlayan kredi sunuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git