Vodafone Telefon Kredisi Nasıl Alınır

Vodafone Telefon Kredisi Nasıl Alınır
10 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 381 kez okundu.

Cep telefonlarına getirilen taksit yasağı en çokta GSM operatörlerine yaradı. Cep telefonu almak isteyen ancak nakit parası bulunmayan müşterilerin en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelen GSM operatörlerine bağlı olarak telefon almak hakkında merak ettiğiniz Vodafone telefon kredisinin detaylarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Son yıllarda giderek yaygın hale gelen bu yöntem karşısında karlı çıkan taraf GSM operatörleri olurken telefonu alan müşterilerin normalden daha yüksek oranlar ödeyerek telefon alma şansları bulunmaktadır. İşte bu yüzden Vodafone abonesi olan kişilerin telefon almak için yapmaları gerekenleri buradan açıklamak istiyoruz.

Vodafone telefon kredisi – Faturalı hatlara özel

Faturasız kullanılan hatlar üzerine öncelikle telefon alma şansınızın bulunmadığını buradan belirtmek istiyoruz. Sadece faturalı hat sahiplerinin bu haktan yararlanma şansı bulunurken, bu konuda operatör firmasının sizlerden istediği bazı şartlar bulunmaktadır.

İlk olarak en az 6 aylık Vodafone abonesi olmanız gerekmektedir. 6 ayın altında Vodafone abonesi olan kişilerin bu kampanyadan yararlanma şansı bulunmamaktadır. Bu kriteri yerine getiren müşterilerin bu imkandan yararlanma şansı bulunmaktadır.

Firmanın müşterilerinden istediği bir diğer şartın ise fatura ödeme konusunda düzenli fatura ödeme şartı bulunmaktadır. Eğer faturalarınızı aksatmadan ödüyorsanız firmanın sizlere sunacağı kredi türünün de o kadar yüksek olacağını özellikle belirtmek istiyoruz. fatura ödemelerinizin aksaklığa uğramaması adına bankalara otomatik ödeme talimatı vererek bu konuda ödeme yapmanızı öneriyoruz.

Son olarak ise 6 aylık fatura ödeme tutarınızın 300 TL üzerinde olması gerekmektedir. Eğer aylık ortalama olarak 50 TL’den az fatura ödemeniz bulunuyorsa bu konuda firmanın sizlere telefon kredisi verme konusunda olumsuz sonuç verme şansı da bulunmaktadır. Bu yüzden faturalarınızın aylık ödemesinin 50 TL yukarısında bulunması gerekmektedir. Aksi durumda telefon alma şansınız düşük olacaktır.

Bu şartları sağlayan müşteriler en yakın Vodafone bayisine giderek buradan almak istedikleri telefon için bayi üzerinden telefon kredisi başvurusu yapmak gerekmektedir. Başvuru yaptığınız süreden hemen sonra sizlere yetkili olan kişinin size çıkacak olan tutar hakkında bilgilendirme vereceğini belirtmek istiyoruz.

Vodafone kredi limiti yükseltme

Vodafone telefon kredisine başvuru yaptığınız zaman eğer kredi limitiniz düşük ise kısa süre içerisinde limitinizi yükselterek bu konuda yeniden başvuru yaparak telefon alabilirsiniz. Özellikle bu konuda yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi verelim.

İlk olarak kullanmakta olduğunuz Vodafone hattınızın fatura ödemelerinde herhangi bir şekilde aksatma yapmamanız gerekmektedir. Aksatma yaptığınız zaman bankaların kredi sicil notlarını düşürmesi gibi bu konuda da Vodafone firması kredi notunuzun düşmesini sağlayacaktır.

Kullanmakta olduğunuz tarifelerin en az 50 TL tutarında olmasına özen gösteriniz. Yani 50 TL yukarısında aylık ödeme yaptığınız zaman Vodafone kredi notunuzun yükselmesini sağlayacaktır. Bu yüzden bu detaya dikkat ederek faturanızı ne kadar yüksek tutarsanız kredi notunuz o kadar kısa süre içerisinde yükselme şansı bulacaktır.

Kullanmakta olduğunuz Vodafone hattını uzun süreli kullanmanızda Vodafone’un sizlere kredi verme konusunda cömert olmasını sağlayacak olan unsurlar arasında gelmektedir. Yani eski müşteri iseniz ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödüyorsanız bu konuda Vodafone kredi sicil notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır.

Son olarak ise aylık gelen Vodafone faturalarınızın ödemesini yapmak için bankaların otomatik ödeme yöntemlerini tercih etmeniz faydalı olacaktır. GSM operatörlerinin bu konuya çok fazla önem verdiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

Vodafone telefon kredisi hakkında yukarıda belirtmiş olduğumuz kriterleri yerine getirmeniz durumunda Vodafone’dan dilediğiniz zaman kolay bir şekilde telefon kredisi alma şansını yakalamış olacaksınız. Diğer sorularınız için bizlerle iletişime geçerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git