Senetle Kredi Veren Bankalar - En Uygun Kredim

Senetle Kredi Veren Bankalar

Bankalar senetle borç para vermezler ancak senet karşılığında kredi verirler. Ziraat Bankası ve Fibabanka’nın yanı sıra pek çok banka senet karşılığında kredi vermektedir. Senetle para yöntemi ise kısa olarak açıklayalım;

Ticari işlemlerden doğan bir senet veya çekinizi bankalara giderek karşılığında kredi alabilirsiniz. Yani bu krediyi kullanabilmeniz için bir işletmenizin olması gerekmekedir. Bazı bankalar depodaki mallara teminat koyarak senet karşılığında kredi verirken, bazılarıysa sadece senet karşılığında kısa vadeli krediler vermektedir. Senetle kredi veren bankalar sayfasında bu konuyla alakalı tüm gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Eğer senet karşılığında para bulmak istiyorsanız bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Örneğin elden taksitle ürün satan Evkur, Multievim, Özşanal gibi alışveriş merkezlerinden ürün satın alıp sonra bunları satarak para elde edebilirsiniz. Aynı zamanda faturalı hatlara kredi veren yerlere giderek faturalı hat üzerine taksitli para çekebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri kullanabilmek isteyenler, senetle para veren yerler linkine giderek daha detaylı bilgilere ulaşabilirler. 2018 yılında siz de senetle borç verenlerden para alabilir ve para sıkışıklıklarını gidererek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi

Devlet bankalarımız arasında hizmetine devam eden Ziraat Bankası, senet karşılığında kısa vadeli kredi kullandırmaktadır. Ziraat Bankası senetle kredi şartları arasında şunlar yer almaktadır; Senetin mevzuata göre doldurulmuş ve geçerliliği olması, alışverişle ilgili belgelerin ve faturaların bulunması, başvuru yapan kişinin senet portföyünün belli olması, senet sahibinin daha önce Ziraat Bankası’nda senet yada çekinin olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan herkes Ziraat Bankası’ndan “spot” adı verilen kısa vadeli krediyi kullanabilir. Ziraat Bankası senetle kredi sayfasından daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, isterseniz buraya tıklayarak bankanın resmi sitesinden de bilgi alabilirsiniz. Diğer bankaların senet karşılığı kredi sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Senet Karşılığı Kredi

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan ve faaliyetlerine devam eden İş Bankası da senetle kredi vermektedir. Bankaya verilecek çek veya senetin imza sahibinin firmasında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, banka senet karşılığında kısa vadeli spot krediler verebilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, kredi başvurusu banka tarafından kısa zaman içerisinde incelenmektedir.  İş Bankası çek iskontosu sayfasına göz atarak daha detaylı bilgilere ulaşabilir, çek karşılığında paranızı hemen alabilirsiniz.

SENETLE PARA VEREN FAKTÖRİNGLER

Türkiye’de bddk izinli olarak çalışan pek çok faktöring firması bulunmaktadır. Siz de elinizde bulunan çek/senet ürünleriniz karşılığında bu firmalardan para alabilirsiniz. Bir nevi senet bozdurma olarak da adlandırılabilen bu yöntem sayesinde günü gelmeyen senetleriniz karşılığında nakit para alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde bulunan, özellikle banka çevrelerinde hizmet veren bu firmalara giderek senetinizi bozdurabilirsiniz. Ayrıca Bddk faktöring firmaları linkine tıklayarak yasal olarak çalışan faktöring şirketlerini de kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir