Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası
17 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 53 kez okundu.

Ferdi Kaza Sigortası

Hayat güzellikleri olduğu zaman tatsız durumları da beraberinde yaşatan bir olgu. Sevdiklerimizle zaman geçirmek çok güzel olsa da ister istemez bazı olumsuzlukları ve olumsuz ihtimalleri aklımızdan çıkartmamız gerekiyor. Beklenmedik anlarda beklenmedik kazalar başımıza gelebiliyor. Bu kazalar sonrasında tedavi masrafları ve vefat gibi sonuçları olan kazalara karşı ferdi kaza sigortası yaptırmak gerekmektedir.

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar

Ferdi kaza sigortası ilk olarak kaza sonucu vefat veya hastane masraflarını karşılamaktadır. Beklenmedik bir şekilde zararlı gazların solunması, ani hareketle sinir kopmaları veya incemeleri, yılan veya böcek sokmaları sonucunda ortaya çıkan hastalıklar (zehirlenme, kuduz vs.).

Bunların yanı sıra ortaya çıkan bir hastalık ferdi kaza sigortasına göre kaza sayılmaz. İntihar, güneş çarpması veya akıl hastalıkları sigorta kapsamına girmemektedir. Ferdi kaza sigortası poliçesi kişinin yaşına veya mesleğine göre değişiklik gösterebilir.

Ferdi kaza sigortasının değişmez teminatları

Kaza sonucu herhangi bir ölüm gerçekleştiği takdirde vefat tazminatı alınır. İş göremezlik talimatı veya kazanın sonrasında çıkan tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Kazadan sonra iş göremezlik teminatını alabilmek için kesin tespit yapılması gerekmektedir. Kesin tespitin ardından belirlenen miktarlarda tazminat verilmektedir.

Kaza Sonucu Vefat

Sigortalı kişi kazanın sonucunda veya kazaya bağlı belirlenen sebeplerle yaşanan tarihten itibaren bir yıl içinde hayatını kaybetmesi halinde mirasçılarına ölüm tazminatı ödenerek başkalarına muhtaç edilmesi engellenmektedir.

Kaza Sonucu İş Yapamaz Hale Gelmek

Sigortalı kazazede kazaya bağlı olarak iki yıl içerisinde sakat kalması halinde sakatlık tazminatı verilmektedir. Poliçenizde belirlediğiniz kapsamlara göre kaza sonucu tedavi masraflarınızı da sigortanız tarafından karşılatabilirsiniz.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları

Kaza sonucu ortaya çıkan her türlü masraf ilaç tedavileri poliçede yazılı tedavi masraf meblağısını ödemekle yükümlüdür.

Kimler Faydalanabilir

Ferdi kaza sigortasından faydalanmak için 18 yaşının üzerinde 64 yaşın altında olmanız gerekmektedir.

Prim Nasıl Hesaplanır

Prim tutarı sigortayı yaptıranın kişinin mesleğine yaşına ve teminat tutarına göre hesaplanır.

Hayat Sigortası ile Ferdi Kaza Sigortasının farkı nedir?

Hayat sigortaları her türlü ölüme teminat sağlarken ferdi kaza sigortasısadece kaza sonucu ölümlerin teminatını karşılamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git