Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır? - En Uygun Kredim

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi notu bankacılık sektöründen hizmet almak isteyenler için en önemli husustur. Kredi notu bir nevi kişilerin banka ile çalışma sonuçlarının karşılığıdır. Genel olarak banka kredileri veya kredi kartı başvuru yapmadan önce kişilerin kredi notu sorgulaması yapması önemlidir. Zira bu hizmetlerden faydalanabilmek için kişilerin kredi notları yüksek olmalıdır.

Kredi notu öğrenmek için bir çok yöntem mevcut. Şuan en popüler kredi notu öğrenme sitesi Findeks’tir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan kredi notu sorgulama sitesidir. Bu site kişilerin bankacılık verilerini sorgulama esnasında Kredi Kayıt Bürosundan çeker ve gerekli Findeks puanını ekrana yansıtır. Kredi notu sorgulaması için Findeks üzerinde üyelik açarak işlem yapabilirsiniz. Fakat bu işlemin bir ücreti olduğunu da belirtelim. 2018 yılıyla birlikte Findeks üzerinden yapacağınız her sorgulama işlemi için 8 TL ücret ödemek durumunda kalacaksınız. Bunun için alternatif kredi notu sorgulama yöntemleri de mevcut. Günümüzün  ekonomik şartları göz önüne alındığında, bu tip şeylere para vermek istemeyenler için ücretsiz kredi notu öğrenme taktiğini de anlatacağız.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Öncelikle internet üzerinde bir çok web sitesi ücretsiz kredi notu sorgulaması yaptığını iddia ediyor. Fakat o tarz ücretsiz kredi notu sorgulaması sunan sitelerin verileri nereden aldığı belli değil. Çünkü Kredi Kayıt Bürosu çatısında barındırılan kredi notları belli başlı kuruluşlara ücretli olarak verilmektedir. Yani ücretsiz sunduğunu söyleyen siteler kesinlikle rastgele puan göstermektedir. Bizim yöntemimiz ise şöyle ;

Ücretsiz kredi notu öğrenmek için operatör firmalarına başvurun. Faturaya ek cep telefonu veya tablet alımları esnasında bu firmalar kişilerin kredi notlarını sorgular. Findeks ile yaptıkları anlaşma ile ücretsiz kredi notu öğrenme hakları vardır. Satış işlemi esnasında sizin adınıza kredi notunuzu öğrenecek yetkili, sizin talebiniz ile kredi notunuzu size söyleyebilir ve bu sayede kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu tarz şeylerle uğraşamam diyenler için ise alternatif yöntemleri belirtelim.

SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Sms ile kredi notu sorgulama işlemi için tüm operatörleri kapsayan cep telefonunuzun sms bölümüne TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi yazıp 1112’ye göndermek yeterli olacaktır.Bu hizmet karşılığında 9 tl hizmet bedeli operatörler tarafından tahsis edilmektedir. Türkcell , Vodafone, türk telekom

İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Öğrenme

Çalışmış olduğunuz bankanın internet şubesi hesabınız mevcut ise, kredi notu sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaparak krediler bölümünden kredi notu menüsüne gelerek, burada yer alan TC kimlik numaranızı yazıp sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem ücretlidir.

Kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi notunuzu bilmeniz önemlidir. Çünkü kredi başvuruları mevcut kredi notlarını düşürmektedir. Kredi notu düşük çıkan kişilerin boş yere kredi başvurusu yapıp, daha da kredi notlarını düşürmelerine gerek yok. O nedenle bu yazımızı dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir