Vadeli Altın Faiz Kazanç OranlarıVadeli Altın Faiz Kazanç Oranları

 

Vadeli mevduat hesapları arasında yer alan altın hesapları bankalar üzerinden para birikiminizi altın üzerinden yapmanızı, çalınma kaybolma riskini taşımadan güvenle biriktirmenizi sağlayan yatırım şekillerindendir. Vadeli altın hesapları altın piyasasında değişimleri göz önünde bulundurarak birikim sağlayan kişiye ek mevzuat faizi ve kar payı kazanma şansı sunar.

 

Vadeli altın hesabı hizmeti birçok banka tarafından tüketiciye sağlanan bir hizmettir. Vadeli altın faiz oranları her bankada farklılık gösterir. Çalışma prensipleri doğrultusunda faiz oranları ve kazanç miktarları sizin de yatırımınızla doğru orantılı şekilde getiri sağlayan hizmetlerdir.

 

Hangi Bankalar Bu Hizmeti veriyor?

 

Akbank, Denizbank, Garanti bankası, Vakıfbank, TEB, İş bankası bu hizmetleri veren belli başlı bankalarıdır. Ama tekrara belirtmek gerekirse her bankanın kendi prensipleri doğrultusunda faiz ve kar getirileri farklılık göstermektedir.

 

Katılım bankalarından olan Kuvety Türk Katılım Bankası da bu alanda sizin yerinize altın fiyatlarındaki değişimleri takip edip faiz geliri ve kar payı kazançlarında hizmetler sunmaktadır.

 

Altın birikimi yapmak isteyen tüketicilerin temel amacı güvenli bir şekilde yatırım yaparken faiz oranları doğrultusunda kazanç sağlamaktır. Bu güvenlik belli miktarlarda devlet tarafından da desteklenmektedir. Vadeli altın faiz kazanç oranlarıyla da yatırımların büyütülmesi olanağı sağlanmış olur.

sponsorlu baglantılar

 

Vadeli Altın Faiz Kazanç Oranları Ne Kadar?

 

Vadeli altın faiz oranlarında bankaların sundukları faiz oranları farklılık göstermektedir. Ortalama olarak yüzde 0,01 ile 2,50 seviyesi arasında faiz oranları uygulanmaktadır. Diğer döviz kodlarına oranla daha düşük seviyelerde hizmet sunsa da tüketiciye oldukça kar odaklı bir yatırım tecrübesi yaşatırlar.

 

Genel itibariyle vadeli altın faiz oranlı düşük seviyededir. Yüzde 1 oranında tutulan faiz oranları tüketicinin vadeli altın hesabında ısrarcı olması halinde yüzde 2 seviyelerine çıkarılmaktadır.

 

Hangi Bankalar Ne Kadar Faiz Oranıyla Hizmet Verir?

 

Vadeli altın faiz kazanç oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Bu sebeple belli başlı bankaların faiz oranlarının bilinmesi hizmette ve tercihte kolaylık sağlar.

 

Garanti Bankası

 

10 gr. ve üzeri açılan hesaplarda yüzde 0,08 faiz oranlarıyla hizmet sunan garanti bankası bir yıl periyodunda faiz oranlarını yüzde 2,75e kadar arttırmaktadır.

 

Türkiye İş Bankası

 

6 aydan 1 yıla kadar açılabilen vadeli altın hesaplarında 10 gr altından 0,01 gr altın kazancı sağlayacak hizmet sunar. Vade sonunda toplam kazancın vade ve faiz oranı doğrultusunda yüzde 15 kesinti bedeli alınır.345

 

Halk Bankası

 

Vadeli altın faiz kazanç oranlarıyla halk bankası üzerinden vadeli altın hesabı açtırmak isteyen kişilerin açılış alt limiti 10 gr. olarak belirlenmiştir. 30 gün ve 400 gün arasında vade süresi hizmeti sunar. Vadeli altın hesabı açılışı için banka vadesiz altın hesabı açılması şartını belirlemiştir.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git