Vakıfbank İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Vakıfbank İnternet Bankacılığı


İnternet bankacılığı, kullanım açısında oldukça pratik ve zaman tasarrufu sağlayan uygulamalardan biridir. ATM’ye ya da şubeye herhangi bir gereksinim duymadan neredeyse tüm işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Daha hızlı ve kullanışlı bir şekilde de mobil banka uygulamaları üzerinden işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Vakıfbank da internet bankacılığı açısından gelişmiş bankalardan biridir. Bünyesinde yer alan neredeyse bütün hizmet ve işlemleri, internet bankacılığını kullanarak da tamamlayabiliyorsunuz. Vakıfbank hem bireysel hem de ticari müşterileri için internet ve mobil bankacılığı üzerinden hizmet vermektedir. Fakat şifre alırken eğer ilk kez alacaksanız, bireysel müşteriler birçok yöntem üzerinden şifre elde edebilirken; ticari müşteriler yalnızca şube üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.
Vakıfbank web sitesi üzerinden şifre alma işlemleri için, kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaktadır. Şifre alma, bloke kaldırma, kredi kartı ya da banka kartı şifresi alma, internet bankacılığı şifresi almak gibi farklı opsiyonlar var. İnternet bankacılığı şifresini seçeneğini seçip sonraki adıma geçmeniz gerekiyor. Kredi kart ya da banka kartı bilgilerinizi girerek bankanın sizi tanımasını bekliyorsunuz. Zaten bu adımdan sonra size gerekli bilgilendirme mesajları gelecektir. Böylece kısa sürede internet ve mobil bankacılık içerisine dahil olabilir ve var olan işlemlerden hızlıca yararlanabilirsiniz. Bir sorun olması durumunda ise bankanın müşteri hizmetleri numarasını kullanabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?


Hesabınızın açılabilmesi için, Vakıfbank’ta aktif olarak kullandığınız bir bankacılık ürününün olması gerekmektedir. Zaten şifre alma aşamasında da sizden kart ya da müşteri numaranıza dair bilgiler isteniyor. Fakat bunun haricinde form doldurmanız ya da herhangi bir başvuru yapmanız gerekmemektedir. Sisteme kayıtlı bir müşteri olduğunuz için kısa süren bir işlemle şifrenizi alıp internet şubesinden yararlanabilirsiniz. Yatırım, fon, kart, hesap işlemleri gibi birçok konu başlığına ait hizmet ve işlemleri aynı şekilde internet ya da mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.  Web sitesine erişebilmeniz için sahip olduğunuz tarayıcı özelliklerinin de gelişmiş olması gerekmektedir. Bu nedenle, Chrome 33.0 ve üzeri bir sürüm, Internet Explorer 8.0 ve üzeri, Safari 7.0 ve üzeri, Firefox ise 27.0 ve üzeri bir sürüme sahip olmalı. Aksi durumda site bazı hatalar verebilir ya da açılmayabilir. Bu da sizin açınızdan olumsuz sonuçlar doğurabilir. Hem bireysel gem de ticari hesabınızı kullanarak birçok işlemi 7/ 24 online olarak tamamlayabiliyorsunuz. Vakıfbank, internet sitesine önem veren bir banka olduğu için zaman zaman yenileyerek bunu kullanıcılarına sunmaktadır. Eğer web sitesi ya da özellikle mobil uygulama kullanıyorsanız, muhakkak güncel olmasına özen göstermelisiniz. İnternet hesabınızı açmayı tamamladıktan sonra, sizler de tüm bu işlemleri yürütebilirsiniz.  Şifrenizi aldıktan sonra, eğer değiştirmek istediğiniz herhangi bir ayar varsa bunu da ilk etapta uygulayabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılır?


Vakıfbank’ın web site ve mobil uygulamaları üzerinden neredeyse ATM ve şubeler ile aynı nitelikle işlem yapabiliyorsunuz. Üstelik çoğu işlem için cüzi ya da sıfır ek ücret alınıyor. İnternet bankacılığını kullanarak kart, hesap, yatırım, borsa, altın- döviz, mevduat hesapları ve benzeri birçok konuda destek alabiliyorsunuz. Vadeli ya da Vadesiz TL hesapları, mevduat hesapları ya da diğer türlerdeki tüm hesaplarınız ve işlemleri için Vakıfbank’ın sistemini kullanabilirsiniz. Buradan hesap açma işlemi yapabildiğiniz kadar, hesap kapama talimatı da verebiliyorsunuz, eğer bir borcunuz yoksa. Kredi başvurusu, kredi kartına dair bilgiler, altın alım- satım, döviz, fon, bono, tahvil ve daha nice konuda Vakıfbank’ın açıklamaları bulunuyor. Bunun için Sıkça Sorulan Sorular alanını da kullanabilirsiniz.

İnternet bankacılığını kullanarak, kart limitinizi artırabilir, işlem limitini kısıtlayabilir ya da kısıtlamayı sonlandırabilir, blokeniz bulunuyorsa kaldırmak için başvuruda bulunabilir, bankanızın kampanyalarından internet üzerinden yararlanabilir ve daha nice işlemler yaptırabilirsiniz. Tabii klasik işlemler arasında yer alan EFT, havale, hesaplar arası virman, vadeli ve vadesiz hesap arası aktarım ve benzer yatırım/ aktarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, belirtmek gerekir ki Vakıfbank’ın internet şubesi görme engelli kullanıcılar için de tasarlanmıştır. Ek olarak, işlemlerden söz etmek gerekirse, hesap açma ya da kredi başvurusu gibi işlemleri de yapabilirsiniz. Eğer yalnızca kart başvurusu ya da kredi başvurusu gerçekleştirecekseniz, sitede yer alan formu doldurmanız yeterlidir. Üye girişi yapmanıza ya da ek bir işlem yapmanıza gerek duyulmamaktadır.

Vakıfbank İnternet Şubesi Şifre Alma


Vakıfbank internet şubesini ya da mobil uygulamasını kullanmak istiyorsanız, mutlaka bir şifreniz olmalıdır. Bankanın bireysel müşterilerindenseniz ve daha önce şifre almadıysanız, birkaç yöntemi kullanarak şifre edinebilirsiniz. Bunun için ilk olarak internet şubesini kullanabilirsiniz. Bunun için https://subesizbankacilik.vakifbank.com.tr adresini kullanarak işe başlayabilirsiniz. Burada “şifre al” seçeneğini seçerseniz karşınıza 5 farklı seçenek çıkacaktır. Bankomat kartı, kredi kartı, mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi opsiyonlar içerisinde size uygun olarak mobil ya da internet arasından tercihte bulunup şifrenizi alabiliyorsunuz. Eğer blokeniz varsa, onu da buradan kaldırabiliyorsunuz. Seçenekler arasından tercih yaptıktan sonra, ilk kez aldığınız için sizden kredi kartı ya da banka kartı numaranızı isteyecektir site. Seçim yaptıktan sonra, devam ederek bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor. Kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik kodu ve kart şifrenizi yazdıktan sonra şifre için farklı bir ekrana yönlendirileceksiniz. Cep telefonunuza kısa sürede gerekli bilgiler iletilecektir. Buradan edinmiş olduğunuz şifreyi değiştirip sabit bir şifre belirleyerek kullanıma başlayabilirsiniz. Ek olarak daha güvenli ve akıllı bir yöntem olan Cep İmza’yı da kullanabilirsiniz. Bunun için Google Play Store ve Apple Store’da bulunan Vakıfbank’ın Cep İmza uygulamasını edinmeniz gerekiyor. Ardından aktivasyonunu yaparak istediğiniz şekilde internet ve mobil bankacılıkta kullanabilirsiniz. Üstelik klasik yönteme göre çok daha kullanışlı ve güvenilirdir.  Ayrıca, ticari hesabı olan ve internet bankacılığını kullanmak isteyen Vakıfbank müşterilerinin şifre talepleri için direkt şubeye gitmeleri gerektiğini de belirtelim. Bunun haricinde Cep İmza uygulaması da şu an için yalnızca bireysel kullanıcılara açık konumda.

Vakıfbank İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Vakıfbank internet ya da mobil uygulama giriş şifrenizi unuttuysanız basit birkaç adımı takip ederek gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. Zaten işlemler, şifre alma yöntemi ile benzer özellik göstermektedir. İnternet şubesi üzerinden şifrenizi yenilemek isterseniz “ şifre işlemleri” sekmesini kullanabilirsiniz. Buradaki gerekli bilgileri doldurduktan sonra şifrenizi sıfırlamanız için gerekli bilgiler SMS numaranıza gelecektir. Tek kullanımlık şifre olarak bilinen bu şifrenin, ardından değiştirilerek yeni bir şifre alınması gerekiyor. Eğer Cep İmza kullanıyorsanız, şifre unutma gibi sorunlar pek olmayacağı için, bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız Cep İmza uygulamasına da geçiş yapabilirsiniz. Bununla beraber, müşteri hizmetlerini kullanarak da internet şube şifrenizin yenisini alabilirsiniz. Bunun için 0850 222 0 724 numarasını kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra, sizden kimliğin doğrulanması için çeşitli bilgiler istenecektir. Ardından telefon numaranıza gerekli bilgiler mesaj olarak gönderilir ve yeniden giriş yapabilirsiniz. ATM ve şubelerden de şifre talebi için yardım alabilirsiniz. ATM’lerden kullanıcı işlemleri kısmından şifre alanını bulabilirsiniz fakat şifre unutma gibi durumlar için şube ya da internet/ mobil bankacılığı tercih etmeniz daha pratik olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir