Vakıfbank SMS İle Kredi Başvurusu - En Uygun Kredim

Vakıfbank SMS İle Kredi Başvurusu

Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu, banka müşterilerinin en çok tercih ettiği hizmet alanlarından birisidir. Acil nakit ihtiyaçları doğrultusunda sms ile kredi başvuru yapmak isteyen Vakıfbank müşterileri, bu yöntem sayesinde kolayca ön başvuru yapabilirler.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan oturduğunuz yerden Vakıfbank SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için Telefon bankacılığı üzerinden veya cep telefonlarının SMS bölümünden krediniz için başvuruda bulunuyorsunuz. Peki Vakıfbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır? şimdi onu anlatalım.

Vakıfbank SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak Vakıfbank kredi başvuru kanallarından biraz bahsedelim. İhtiyaç kredileriniz için internet bankacılığı, mobil bankacılık veya şubelerden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat bu tür işlemlerle uğraşmayan istemeyen bireyler, daha pratik bir yöntem olan sms ile kredi başvurusu yapabilirler. Vakıfbank kredi başvurusu için telefonunuz SMS bölümünden TC Kimlik numaranızı yazarak 5724’e mesaj gönderin. Ön başvuru olarak kabul edilen bu yöntem ile yapılacak başvuru işlemleri genelde bir kaç dakika içinde sonuçlanıyor.

Göndermiş olduğunuz TC numaranız banka tarafından incelenir ve kredi başvurusu için onay verilip, verilmeyeceği belli olur. Belirttiğimiz bu yöntem sayesinden Vakıfbank cepten kredi başvurusu işlemini hemen halledebilirsiniz.

Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu Sonuçlandı. Ne Yapmalıyım?

Vakıfbank SMS kredi sonucu geldi ve onay almışsa, bu süreçten sonra Vakıfbank tarafından bir yetkili sizinle irtibata geçecektir. İrtibat sağlanmasıyla yetkili kişi size 1 ay içinde herhangi bir Vakıfbank şubesine gitmeniz gerektiğinden bahsedecek ve giderken hangi evrakları götürmeniz gerekiyor onları dile getirecek. Teslim edilecek belgeler hangileri belirtelim.

Vakıfbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank kredi başvurusu onay alsa da almasa da şubeye gittiğiniz zaman veya şube üzerinden başvuru yapacağınız zaman bu tip evraklar mutlaka istenecektir. Yani sms ile kredi başvurusu olumlu çıksa da şubelere yine bu evrakları verdikten sonra asıl değerlendirme gerçekleşecektir. Vakıfbank kredi başvurusu için gerekli belgeler şu şekildedir ;

  • TC Kimlik ve fotokopisi
  • Gelirinizi gösteren gelir belgeniz.
  • Maaşlı çalışıyorsanız maaş bordronuz.
  • Gayrimenkul üzerine geliriniz varsa tapu.
  • Serbest meslek veya işletme sahibiyseniz vergi levhası.
  • İkametgah belgesi.
  • Adınıza ait son 3 aylık elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturası.

Bu belgeleri Vakıfbank kredi başvurusu için de kullanabilirsiniz. Onay alan bir kredi için de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir