Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır? - En Uygun Kredim

Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

6-Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası bankacılık ağı ve müşteri hacmi olarak önemli bir bankamızdır. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan bankada para aktarma işlemleri havale ve eft kanalından yapılır. Bankalar arası para aktarmada eft, hesaplar arası para aktarmada havale kanalı kullanılır. Havale anlık olarak gerçekleşirken eft işleminin gerçekleşmesi 20 dakikayı bulur. Bu yüzden havale işlemlerine göre eft işlemlerinin iptali daha kolay gerçekleşir. 20 dakikalık süre içinde yanlış ve hatalı eft fark edilirse müşteri temsilcisine ulaşarak iptal sürecini başlatabilirsiniz. Eft işlemini fark ettiğinizde müşteri hizmetlerini arayıp yanlış eft yaptığınızı iletmeniz durumunda Yapı kredi bankası eft havuzunda bulunan para hesabınıza geri iade edilir. Para karşı tarafın hesabına geçmişse para iade işlemi zorlaşır.

Karşı Hesaba Ulaşmayan EFT İptali

Yapı Kredi EFT ile gönderilen para öncelikli olarak Yapı Kredi yetkilisi, sonrada diğer banka yetkilisi tarafından incelemeye alınır. Bu inceleme sürecinde para eft havuzunda bekletilir. Bu süre 10 ile 20 dakika arasında değişir. Bu süre içinde yapı kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numaralı hattı arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp yanlış eft bildiriminde bulunup eft işleminizi iptal edip paranızı alabilirsiniz. Eft bedeli tarafınıza ödenmez.

Karşı Hesaba Geçmiş EFT İptali

Gönderilen para karşı hesaba transfer olmuşsa, EFT iptali zorlaşır. Yapı kredi müşteri hizmetlerine hatalı eft bildiğimi yapılır. Oluşturulan EFT iptal talebi karşı banka müşteri temsilcisine iletilir. Karşı banka alıcıya ulaşır ve hatalı eft bildiğimi için onay ister. Karşı taraf onay verirse paranızın iadesi kısa süre içinde gerçekleşir. Karşı tarafın onay vermemesi durumunda hukuki yollara başvurarak yasal işlem başlatıp paranızın iadesini alabilirsiniz. Burada bir ayrıntıya dikkat edilmelidir. İade işleminin de bir EFT olması nedeniyle EFT ücreti tahsil edilir. Hesabın sahibi müşterinin EFT iadesine onay vermemesi durumunda para iadesi gerçekleşmez.

 

One thought on “Yapı Kredi Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

  1. merhaba daha önce yanlış eft göndermiştim sorun yaşadım eft iptali nasıl yapılır herkes bilmeli gereksiz yere zaman harcamayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir