Yapı Kredi İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı


İnternet bankacılığı, günümüzde herkesin kullandığı bankacılık türlerinden biri durumundadır. Mobil ve web site üzerinden, birçok işleminizi şubeye gitmeden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu nedenle gelişmiş bir internet bankacılığı sistemi bulunan bankalar kullanıcılar için daha caziptir. Yapı Kredi Bankası’nın internet şubesini hem bireysel hem de ticari hesaplarınız için kullanabilirsiniz. Yapı Kredi bankasının internet şubesi üzerinden 500 farklı işlem yapabiliyorsunuz. Para transfer işlemlerinden, şifre değiştirme, bireysel emeklilik işlemlerine kadar birçok işlemi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için internet/ mobil şifrenizi almanız yeterli. Müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız ile beraber işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Vadesiz hesaplarınız, varlıklarınız, çek ve senet işlemleriniz, yeni hesap açma talepleriniz, günlük işlem kısıtı ve işlem listeniz ile ilgili konuları da mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden çözümleyebilirsiniz. Mobil uygulamayı, Android ya da iOS fark etmeksizin telefonlarınıza indirebilirsiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra, direkt olarak adınıza kayıtlı kart ve işlemler çıkacaktır. İnternet üzerinden ek olarak, üye olmasanız dahi birtakım başvurular yapabiliyorsunuz. Ya da ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Var olan kredi kartı ve banka kartlarınız için ek taleplerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?


İnternet şubesini kullanabilmeniz için müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranızın olması gerekmektedir. Ardından şifrenizi de kullanarak internet şubesine giriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi internet şubesini daha önce kullanmadıysanız ve Yapı Kredi’nin herhangi bir bankacılık ürününe sahipseniz ilk olarak şifre almanız gerekiyor. Şifreniz için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetleri servisi arayabilirsiniz. Telefon bankacılığını aradıktan sonra önce 3’ü ardından 2’yi tuşlamanız yeterli olacaktır. Web sitesi üzerinden ise, bireysel internet şubesini kullanmalısınız. Buradan başvuru yapan herkese tek kullanımlık bir şifre verilmektedir. Tek kullanımlık şifre sonucunda, hesabınıza giriş yapabilir, ardından yeni şifrenizi alabilirsiniz. Kayıt olmanız için ek bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor. Şifrenizi alıp direkt giriş yapabilirsiniz. Form doldurmanıza ya da ek bir işlem yapmanıza gerek duyulmuyor. Zaten bankanın kart ya da kredilerinden birine sahipseniz kısa sürede girişinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer ödeme ya da başvuru gibi işlemler yapacaksanız ve bankanın müşterisi değilseniz, üye giriş yapmadan da işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Herhangi bir ek işlem yapmanız gerekmiyor. Kredi ya da kredi kartı başvurusu için internet şubesini kullanıyorsanız,  sitede yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Hesap açma ve şifre alma gibi tüm konular hakkında, ATM’lerden, müşteri hizmetleri numarasından ya da şubelerden faydalanabilirsiniz. Diğer bankacılık yöntemlerini kullanarak yapacağınız birçok işlemi bu şekilde internet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz kısa sürede.

Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ile Hangi İşlemler Yapılır?


İnternet bankacılığını kullanarak transfer işlemlerinden, ödemelerinize kadar birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hem bireysel hem de tüzel hesaplarınız için internet şubesini tercih edebilirsiniz. Yapı Kredi’nin internet bankacılığı uygulamasını kullanarak neredeyse 500 farklı işlem gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesaplar, ödemeler, kartlar, Bireysel emeklilik ve sigortalar, para gönderme, yatırımlar, başvurular, müşteri hizmetleri, krediler ve ayarlar şeklinde ana başlıklardan oluşan bir işlem listesi bulunuyor. Hesap açma, bireysel emekliliğe üye olma, ödeme planı oluşturma, başvurularınızı takip etme, yatırım fonları, borsa, kullanım ayarı değiştirme, havale ve EFT işlemleri gibi birçok farklı konuda işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Şube ve ATM’ler üzerinden yapabileceğiniz hemen her işlemi internet ve mobil şube üzerinden yapabiliyorsunuz.
İnternet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk etapta mutlaka şifre almanız lazım. Şifreniz ilk sefere mahsus tek kullanımlık verilecektir. Sonrasında, siz değişiklik yaparak sabit şifrenizi belirleyebiliyorsunuz.
İnternet üzerinden, yatırım ve ödeme işlemleri yapabileceğinizi de belirtmiştik. Buna göre, kullanabileceğiniz bazı saat aralıkları olabiliyor. Eğer hesaplar arası para transferi yapacaksanız, bunu 7/ 24 gerçekleştirebiliyorsunuz. Başka bir hesaba havale yapmak da aynı şekilde 7/ 24 yapılabiliyor. EFT, Swift gibi işlemleri ise mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yüzden hafta sonu ya da 16.45’ten sonra talep vermeniz imkansız. Fatura ödeme, vergi ödeme, hattınıza TL ve paket yükleme gibi işlemler ise gece yarısına kadar yapılabilmektedir. Kredi kartı nakit avans işlemleri, sanal kart, döviz alım satım, yatırım fonu alım/ satım gibi işlemler de havale gibi 24 saat boyunca yapılabilmektedir. İşlem saatleri ve sınırları hakkında Yapı Kredi’nin web sitesini kullanarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.  Hangi işlemleri nasıl yapacağınız hakkında bilgi isterseniz, web sitesine İnternet Bankacılığı Demo videosu bulunuyor. Buna bakarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma


Şifre almak için, birçok farklı yönteminiz var. Web sitesi üzerinden, mobilden, ATM’den, müşteri hizmetleri hattından ya da şubeden şifrenizi alabilirsiniz.  Şifrenizi ATM üzerinden almak isterseniz,  başvuru işlemleri menüsünden ‘kullanıcı işlemleri’ ni seçip yeni şifre alma seçeneğini kullanabilirsiniz. Şifreniz bu başvurunuzun sonucunda cep telefonunuza SMS şeklinde gönderilecektir. Gönderilen şifre tek kullanımlık bir şifre olmakla beraber giriş yaptıktan sonra değiştirmelisiniz. Çünkü tek kullanımlık şifrenin 7 günlük bir ömrü var. Bununla beraber, 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numarasını arayarak da şifrenizi edinebiliyorsunuz. Müşteri hizmetlerini arayarak tek kullanımlık bir şifre edinmeniz gerektiğini belirtiyorsunuz. Ardından bankaya kayıtlı telefon numaranıza  bilgilerinizin bulunduğu bir SMS gelecektir. SMS’te yer alan tek kullanımlık şifreyi, internet şubesinde ya da mobil şubede kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, şubeden başvurularda da müşteri temsilcisinden şifre alma talebinde bulunuyorsunuz, bankaya kayıtlı numaranıza mesaj geliyor ve buradaki şifreyle kullanıma başlayabiliyorsunuz. Eğer Yapı Kredi’nin mobil uygulamasına sahipseniz,  mobil şubeden de şifre talebinde bulunabiliyorsunuz. Şifre al ya da şifremi unuttum seçeneklerinden hangisi size uygunsa bunu tercih edip, SMS yoluyla yeni şifrenizi alabilirsiniz. Almış olduğunuz yeni şifre ile mobil ve internet şubelerini kullanabilir, işlem listesinde yer alan tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum


Yeni bir şifre almak için kullandığınız tüm bankacılık yöntemlerini şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda da kullanabilirsiniz. İnternet, mobil, ATM, şube, müşteri hizmetleri hattı gibi yöntemlerin hepsini kullanarak 7/ 24 şifre talebinde bulunabilirsiniz. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde de bu yöntemlerle yeni şifre talebinde bulunabiliyorsunuz. İnternet ya da mobil yöntemler üzerinden şifrenizi alacaksanız, öncelikle müşteri doğrulama aşamasından geçmeniz gerekiyor. T.C. kimlik numaranız ve müşteri numaranızı bu aşamada kullanıp bilgilerinizi onaylama aşamasına geçiyorsunuz. Son kısımda da şifreniz belirleniyor. Zaten sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız üzerinden bilgilendirme mesajı geleceği için kısa sürede yeni şifrenizi öğrenebilirsiniz. İlk kez şifre alma olayında olduğu gibi burada da ilk etapta geçici bir şifre alacaksınız. Bunu sonraki aşamada değiştirip kalıcı şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bunun haricinde, ATM ile yapılan işlemlerde ise, “Kullanıcı/ başvuru işlemleri” seçeneğini kullanıp ardından şifre talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden ise şifrenizi yenileme isteğinde bulunursanız, sizlere kısa sürede yardımcı olacaklardır. Başvuru şifreniz, kısa sürede SMS olarak size gelir ve değiştirdikten sonra sabit bir şekilde kullanabilirsiniz. Güvenliğiniz için düzenli aralıklarla şifrenizi değiştirerek, güncel tutmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir