Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama - En Uygun Kredim

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Günün piyasa koşullarında birikim yapabilmek ve bu birikimlerle konut sahibi olmak oldukça zordur. Hayalleri süsleyen eve kavuşmak için kredi kullanmak ise kaçınılmazdır. Bireyler düşük faiz oranlarına sahip Yapı Kredi konut kredisi sayesinde hayallerini ertelemeden ev sahibi olabilecekler.

Bankanın Uzmanları Tüm Sorularınıza Cevap Verecektir

Yapı Kredi konut kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler, bankanın mortgage bilirkişisi ile yapacakları görüşmede tüm hukuksal ve finansal detayları öğrenebilirler. Konuyla ilgili uzmanlarla görüşerek bütçelerine en uygun krediyi kullanmak isteyen bireyler, Yapı Kredi’nin resmi internet sayfasına girerek konut kredisi müracaatı için randevu alabilirler.

[hesap_modul]

Hayalleri Gerçek Kılan Faiz Oranları

100 bin TL’lik konut kredisi kullanmak isteyen birinin, %0,98 faiz oranı ve 120 ay vadeyle ödemesi gereken toplam tutar 170 bin TL’dir. Aynı faiz oranıyla 60 ay vadeyle kullanılan kredide ise ödenmesi gereken toplam tutar 132 bin TL, aylık taksit 2.200 TL’dir. Kredi kullanımı esnasında birtakım masraflar bulunuyor. Kullanılan kredinin yüzde 0,5’i olan 500 TL’lik kredi tahsis ücreti, 545 TL’lik ekspertiz ücreti, 120 TL’lik senelik DASK primi ve 185 TL’lik ipotek tesis ücretiyle toplam 1.350 TL tutarında masraf çıkıyor.

En fazla 120 ay vade ile kullanılabilen Yapı Kredi Bankası’nın konut kredisi kampanyasında bireyler, alacakları gayrimenkulün ekspertiz raporu değerinin maksimum %80’i oranında kredi kullanabilirler. Yani 100 bin TL tutarında konut kredisi kullanan bireyin satın alacağı ev maksimum 125 bin TL değerinde olmalıdır ve 25 bin TL peşinat ödemesi gerekir.

Müracaat Yapmak Çok Kolay!

Yapı Kredi konut kredisi alma koşulları dahilinde konut kredisi kullanan bireyler için son taksit ödemesinin gerçekleşeceği maksimum yaş 70 olmalıdır. Bu koşulları haiz olan her birey, bankanın mobil veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak kolaylıkla kredi müracaatını yapabilir ve hayalindeki konuta kavuşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir