Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar - En Uygun Kredim

Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar
Bankalardan çektiği kredilerin geri ödemesini 90 gün boyunca yapmayan vatandaşlar, yasal takibe alınır. Yasal takibe alınan kişilerin kredi sicilleri oldukça bozuk olacağı için, tekrardan kredi çekmeleri oldukça zor olur.
Bu kişilerin hem kredi notu düşürülür hem de kırmızı kalem çekilebilir. Hatta yasal takiplerin sonucunda hacizlik olursanız, kara listeye de alınmış olursunuz. Bu açıdan yasal takibe alınanların tekrardan kredi çekebilmek için oldukça uğraşması gerekiyor. Bu süreçte özellikle ipotekli ya da kefilli kredi başvurusunu kullanmanız durumunda kredi çekebilme ihtimaliniz olabilir. Ancak bu durumlarda tüm inisiyatifin bankada olduğunu unutmayın.
İpotekli Kredi Başvurusu
Yasal takibe alınan bir kişinin tercih etmesi gereken ilk başvuru şekli, ipotekli başvurular olacaktır. Üzerinize kayıtlı olan bir taşınmaz malı bankaya ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. Zira bu durumda borcun geri ödeme riski ortada kalkmış kabul edilir. Kredinin vadeleri geciktirildiği zaman bankalar ilgili taşınmaz mala el koyarak kredinin toplam tutarını tahsil eder. Ancak bu kredi başvurusunda da elbette bazı şartlar vardır.
Öncelikle ipotek olarak gösterilen taşınmaz malın, kredi ile eş değerde olması gerekiyor. Bu nedenle ipotek gösterilen malın öncelikle banka tarafından değerli belirlenir. Bankaya rehin tutturmak istediğiniz mal, kredinin toplam tutarını karşılamıyorsa bu durumda başvuru olumsuz olarak değerlendirilir.
Kefilli Kredi Başvurusu
Kefilli kredi başvurusu, kredi sicili bozuk olan kişilerin ilk denediği başvuru şekillerinden birisidir. Yasal takipte olan kişiler, yüksek gelirli bir kişiyi kefil göstererek bankalardan kredi çekebilir. Ancak kefil olarak gösterilen kişinin kredi notunun yüksek olması ve kredi sicilinde herhangi bir bozukluk olmaması gerekiyor. Ayrıca bu kişinin aylık gelir durumu da çekeceğiniz kredinin miktarını doğrudan belirleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir