Borsa Nasıl Öğrenilir ?

Borsa Nasıl Öğrenilir ?
30 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 142 kez okundu.

Borsa Nasıl Öğrenilir?

 

Günlük hayatta bazen rastlarız borsa oynayan ve “paramı katladım” diyenlere ya da “borsada çok para kaybetmiş” diyenlere. Bunları duydukça ya bir hevesle borsa öğrenmeye çalışılır ya da borsadan nefret edilerek, “bu işten uzak durayım” denir. Hal böyle olunca ortaya iyi araştırma yapmadan, sağdan soldan duyduklarıyla ve bir hevesle bu işe girişmiş, sonuçta da her şeyini kaybeden kişilerin ortaya çıktığı bir insan kümesi geriye kalır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yazımızda vereceğimiz kaynaklardan durumu iyice kavramanız ve borsaya, işi bilerek başlamanızı öneriyoruz.

 

Borsa öğrenmek için günümüzde oldukça fazla kaynak var diyebiliriz. Gerek internetin yayılması, gerekse de borsa piyasasının ve oynayanlarının giderek artması, birçok yeni bilgi ve kaynağı ortaya çıkarmıştır. Önemli olan bu bilgilerin güvenilirliğinin araştırılmasıdır. Günümüzde borsayı öğrenmek için en çok tavsiye edilen kaynak, internettir. İnternetten “borsa öğrenmek, borsa nasıl oynanır” diye aratıldığında karşımıza birçok kaynak çıkacaktır. Ancak kesinlikle unutulmamalıdır ki internette bulunan bilgi, tüyo vs. şeylerin doğru olduğunu bilemezsiniz. Bu yüzden bizim tavsiyemiz, öncelikle borsa konusunda, aracı şeklinde çalışan kurumları araştırmanız ve onların ücretli ve yahut ücretsiz sundukları, e-kitap, videolu eğitimler veya online seminerlerinden yararlanmanızdır. Bu şekilde bulduğunuz tüm kaynakları iyice değerlendirin ve kendinize bir demo hesap açın. Demo hesaplar sayesinde öğrendiklerinizi hiçbir kaybınız olmadan test edebilir ve kendinize has analiz yöntemleri geliştirebilirsiniz. Bu demo hesaplarda sanal paralar kullanıldığından dolayı hiçbir maddi kaybınız da olmamaktadır.

 

Borsa öğrenmek için başvurabileceğiniz yazılı kaynaklarda vardır. Kitap sitelerinden borsa ile ilgili kitapları bulabilir – tabi ki yorumlarına baktıktan sonra -, bunları satın alabilirsiniz. Böylece işin uzmanlarından borsayı öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca yine güvenilir olmak suretiyle, çeşitli videolu eğitimlerden de faydalanmanızı öneririz. Bu şekilde grafikler sayesinde daha net bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Herhangi bir işe girmek için bile o iş hakkında, nasıl detaylı bir bilgi sahibi olmanız gerekiyorsa, borsaya girmek ve yatırım yapmak için de aynı şekilde davranmanız gereklidir. Aynı zamanda sağdan soldan duyduklarınızla değil, uzmanlardan bu işi öğrenmeniz ve tabiri caizse “işin ustası” olmanız şarttır. Aksi halde sonuç felaket olabilir. Ortalık bu işe bilinçsizce girip veya hırsa kapılarak tüm parasını kaybetmiş insanlarla dolu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git