Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi - En Uygun Kredim

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

 

Uzun zamandır beklenilen bedelli askerliğin çıkacağının kesinleşmesi, bankaların bu uygulama için hazırladıkları kredi seçeneklerini duyurmaya başlamasına neden oldu. Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından olan Ziraat Bankası da bu kapsamda yeni bir çalışma yaptığını bildirdi. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi sayesinde insanlar çok rahat bir şekilde askerliklerini bedelli olarak yapabilecektir.

 

Bedelli Askerlik Şartları Kesinleşti Mi?

Bedelli askerliğin çıkacağı artık kesinleşti fakat şartları tam olarak belli olmadı. Yaş sınırı 25, ücreti ise 15 bin lira olması kesin gibi gözükürken kişilerin 21 gün süreyle askere alınmasıyla ilgili yasa tasarısı mecliste onaylandı. Önümüzdeki hafta içinde bu husus da kesinleşecek ve böylece söz konusu yasa resmi gazetede yayımlanarak başvurular alınacak.

 

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Şartları

Bedelli askerlik için ödenmesi gereken ücretin 15 bin TL olmasından dolayı banka tarafından verilecek kredi de bu miktardadır. Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi, farklı vade seçeneklerine sahip olacaktır ve kişiler 48 aya kadar vade seçebilecekler.

 

Banka tarafından verilen kredinin faiz oranları ise en fazla merak edilen hususların başında geliyor. Faizler, kredinin maliyetini gösteren en önemli unsurlardır ve beklentiler bunun olabildiğince düşük olması yönündedir. Faizlerin %1,63’ten başlaması planlanmaktadır. Böylece birçok ihtiyaç kredisine göre çok daha iyi şartlarda bu kredi kullanılmış olacaktır.

 

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisinin Şartları

Ziraat Bankası tarafından verilecek olan bu kredinin bazı şartları vardır. Dolayısıyla da başvuru yapan herkese bu kredinin verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu şartların başında kredi notunun yüksek olması gelmektedir.

 

Kredi ödemesinden dolayı kara listeye düşen kişilere Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi verilmeyecektir. Bunun için genel bir af çıkarılması durumunda ise bankanın tavrında yumuşama olsa dahi bu defada yüksek gelir isteyecektir. Dolayısıyla da bu kişilerin farklı yollara yönelmesinde fayda vardır.

 

Kredi Hesaplamasına Dair Bazı Örnekler

Kullanılacak krediye dair hesaplamalardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

 

 

l Vade: 12 ay

 

l Faiz: %1,67

 

l Aylık ödeme: 1,419 TL

 

l Toplam Ödeme: 17.016 TL

Bir diğer seçenek ise şöyledir:

 

 

l Vade: 48 ay

 

l Faiz: %1,67

 

l Aylık ödeme: 489 TL

 

l Toplam Ödeme: 23.472 TL

 

 

One thought on “Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

  1. 26 yasındayım bedelli askerlik kredisi kullanacağım faiz oranları çok yüksek en uygun ziraat bankası veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir