Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama - En Uygun Kredim

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

Öncelikle ne tür bir kredi çekilmesi gerektiğinin belirlenmesi gerekir. Bunlara Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, İhtiyaç Kredisi örnek olarak verilebilir. Konut kredisi; Taşınmaz mal alımlarından ev almak için kullanılır. Taşıt kredisi; taşınırlardan araba alırken kullanılır. İhtiyaç kredisi ise, her türlü ihtiyacınız için herhangi bir koşul olmaksızın kullanılabilecek bir kredi türüdür.
Tabi ki her kredi türünün kendi içerisinde faiz oranı da değişiklik gösterir. Bu noktada çekilecek olan kredi türünü belirlemek önem taşır.
Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilir?
Öncelikle kredi çekerken, dikkat edilmesi gereken en önemli husus çekilecek olan kredinin geri ödenmesinin farkında olmaktır. Bu yüzden çektiğiniz kredideki vade oranını yani taksit sayısı ve ödeme miktarını çok iyi hesaplamak gerekir. Çekilecek olan kredideki geri ödeme miktarı gelirinizin %40 kadar olmalıdır. Ödeme miktarınız bu yüzdeyi geçerse, başkada herhangi bir gelirinizin olmadığı kabul edilirse ortalama gelirli bir aileyi zorlayacaktır. Bu yüzden hane gelirinden daha yüksek bir geri ödemeli kredi çekilmemelidir.

[hesap_modul]

 

Her Türlü İhtiyacınız İçin Tüketici Kredisi!

Tüm bireysel ihtiyaçlarınızın finans​manında kullanabileceğiniz 48 aya kadar vade imkânına sahip Tüketici Kredimize hemen başvurun, paranız uygun faiz oranları ve dilediğiniz ödeme seçenekleriyle en kısa sürede cebinizde olsun.​​

​​​​​Özellikler

  • Dilediğiniz ödeme seçenekleriyle esnek bir yapıya sahiptir.
  • 48 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
  • Şahsi ve/veya maddi teminat alınmaktadır.
  • Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.
  • güncel bireysel kredi faiz oranı %1,32

Kredi Nasıl Hesaplanır?
Örneğin %1’lik bir faizle 100 TL kadar kredi çekildi ve geri ödemesi 12 ay’a bölündü böyle bir varsayımda bulunursak; 100 TL’nin aylık ödemesi faizsiz olarak yaklaşık 8.3 TL çıkacaktır. Ancak kredi hesaba geçtikten 1 ay sonra 100 TL’nin faizi olan %1 yani 1 TL de faiz olarak 8.3 TL den düşülerek 1 TL faiz olarak ödenir ve 92,7 TL borcunuz kalır. Yani anapara üzerinde 7.3 TL ödeme yapılmış olur. İkinci ayda ise 92.7 TL ‘in %1 i alınarak aynı işlem uygulanır. Bu şekilde 12 ay boyunca borcunuz bitene kadar devam eder.
Çekilen Kredinin Geri Ödeme Yolları
Kredi kullandıktan sonra geri ödeme noktasında çeşitli yollar vardır. Bu yollardan klasik olanı bankaya gidip sıra alarak gişede nakit olarak işlem yapmaktır. İkinci ve artık çağımızın yöntemi haline gelen internet bankacılığı ile geri ödeme yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir