Ziraat İnternet Bankacılığı - En Uygun Kredim

Ziraat İnternet Bankacılığı

Günümüzde teknolojinin de gelişmeye başlamasıyla beraber artık bankacılık işlemlerimizi gerçekleştirmek için bankaya giderek beklemek zorunda değiliz. Bankacılık işlemlerinizin büyük bir bölümünü bankaların sunmuş olduğu internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı noktasında müşterilerine sunduğu imkanlar ile dikkat çeken bankaların arasında yer almaktadır. Bankanın müşterisi olan kişiler internet bankacılığını kullanarak sadece dakikalar içerisinde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Gerçekleştirilen işlemlerden talep edilen ücretler de bankanın şubesinden yapacağınız işlemlere göre çok daha uygun olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve hesabınızı düzenli olarak kontrol etmek istiyorsanız bu noktada internet şubesi hesabı açmanız sizin için en iyi tercih olacaktır. Ziraat Bankası internet şubesi hesabı nasıl açılır? Sorusu bankanın müşterilerinin en fazla merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabınızı açtıktan sonra gerçekleştirmek için bankaya gitmeniz gereken birçok işlem için artık bankaya giderek sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. Ziraat Bankası internet şubesinin en büyük avantajları arasında ise internet üzerinden açılabiliyor olması yer almaktadır. Bazı istisnai durumlar dışından internet şubesi açabilmek için bankaya gitmenize gerek yoktur. Yalnız Ziraat Bankası internet şubesi açabilmek için ilk olarak hesabınızın internet bankacılığını aktif hale getirmeniz gerekir aksi takdirde hesabınızı açamazsınız.

Ziraat Bankası internet şubesini açmak isteyen kişilerin takip etmesi gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak bankanın resmi web sitesine girmelisiniz. (Mutlaka Ziraat Bankası’nın resmi web sitesi olduğuna dikkat edin. Günümüzde bu noktada yapılan dolandırıcılıklar artış göstermiştir.)

-Siteye girdikten sonra sağ üst bölümde bulunan Dijital Bankacılık butonuna tıklamalısınız.

-Karşınıza gelen sayfada İnternet Bankacılı altında yer alan Bireysel İnternet Şubesi seçeneğine tıklamanız gerekir.

-Bireysel İnternet Şubesi seçeneğine tıkladıktan sonra sağ bölümde Hemen Başvur seçeneği olacaktır. Bu seçeneğe tıklamanız gerekir.

-Açılacak olan sayfada sizlerden istenilen bilgileri doldurduktan sonra bankanın internet şubesine online olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu noktada bazı kişilerin bilgilerinde eksiklik olduğu için veya çeşitli sebeplerden kaynaklı internet bankacılığı açılamamaktadır. Bu tarz bir durum yaşadığınız takdirde bankanın şubesine giderek çok kısa bir süre içerisinde internet bankacılığınızı açtırabilirsiniz. Sonrasında bu tarz bir işlem için bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Hangi İşlemler Yapılır?

Her bankanın internet bankacılığında sunduğu işlemler değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası’nda yapacağınız işlemler sırasında bankanın sizlere sunmuş olduğu işlemlerde değişiklik göstermektedir. Ziraat Bankası internet bankacılığı ile hangi işlemler yapılır? Sorusu Ziraat Bankası’nın müşterisi olan ve bankanın internet bankacılığını kullanmak isteyen kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Ziraat Bankası’nın internet şubesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlemler şu şekildedir:

-Vadeli, vadesiz, altın, birikim ve dönem ödemeli hesap detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

– Vadeli, vadesiz, altın, birikim ve dönem ödemeli hesaplarınızda yaşanan bütün hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Vadeli ve vadesiz hesap adlarınızı tanımlayabilirsiniz.

-Hesap açımı ve kapatma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Çek, senet ve Pos gibi işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Sonradan taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz.

-Kendi Ziraat kartınızı veya başka birisinin kartını  ödeyebilirsiniz.

-Sanal kart ekleyebilir veya limit değiştirebilirsiniz.

-Provizyondaki işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

-Kredi kartı borç ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Kredi kartı limiti artırabilirsiniz.

-Bankkart kartsız para çekme tanımlaması veya iptali yapabilirsiniz.

-Hesaplarınız arasında havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

-Havale talimatı yapabilirsiniz.

-Yaptığınız son 20 havale işlemini görüntüleyebilirsiniz.

-EFT yapabilirsiniz.

-Fatura ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-Bireysel kredinizin taksit ödemesini yapabilirsiniz.

-Mevduat avansı geri ödeme veya borç ödeme yapabilirsiniz.

-Vergi ödemesi yapabilirsiniz.

-MEB, KYK, ÖSYM ödemeleri yapabilirsiniz.

-Üniversite sınav ve harç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Cep TL yükleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

-OGS ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Bağış yapabilirsiniz.

-Ziraat Sigorta ve Ziraat Hayat ve Emeklilik prim ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-KKB çek ve risk raporu görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Yazımızda da gördüğünüz gibi Ziraat Bankası’nın internet şubesi üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta neredeyse bütün bankacılık işlemleriniz için bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır. Bankanın internet şubesinin güvenilir ve kesintisiz bir şekilde kullanılıyor olması ise başka bir artı özellik olarak görülmektedir. Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden bu işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak bankanın internet şubesinden şifre almanız gerekmektedir. Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma işlemleri hakkında da sizlere bilgi vereceğiz. Bankanın internet şubesine giriş yapabilmek için şifre almak istediğiniz zaman takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-İlk olarak Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

-Siteye giriş yaptıktan sona yukarıda belirttiğimiz gibi online başvuru formuna girmeniz gerekmektedir.

-Karşınıza çıkan sayfada sizden TC kimlik numaranız ile bankaya kayıtlı olan cep telefon numaranız istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra altında yer alan güvenlik kodunu da girmeniz gerekiyor. Cep telefon numaranızı yazarken başında 0 olmadan yazdığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ettiğiniz zaman şifre alma işlemlerinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Cep telefonunuza gönderilen şifre sayesinde işlemlerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Cep telefonunuza gelen şifre ile giriş işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra bu şifreyi değiştirmeniz gerekecektir. İnternet şubesine girdikten sonra şifrenizi değiştirerek farklı bir şifre ile işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet bankacılığında kullanacağınız şifrenizi belirlerken doğum tarihinizi içermemesine, 0 ile başlamamasına ve ardışık rakamlardan oluşmamasına dikkat etmeniz gerekir. Şifrenizi güvenliğiniz için belirli aralıklarla değiştirmeniz gerekecektir. Değiştirme işlemini kaç ayda bir yapacağınızı şifrenizi belirlerken seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

İnternet bankacılığı ulanan kişilerin en fazla karşılaştığı sorunlar arasında şifrelerini unutmaları yer almaktadır. Ziraat Bankası internet şubesi şifremi unuttum diyen kişilerin de bu evrede strese girmelerine gerek yoktur. Şifrenizi unuttuğunuz zaman banka sizlere farklı alternatifler sunarak tekrar şifre belirleme imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası internet şubesi şifrenizi unuttuğunuz zaman takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

-Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girerek sağ üst bölümde yer alan İnternet Şubesi’ne tıklamanız gerekmektedir.

-Bireysel kullanıcılar açılan sayfada yer alan Şifremi Unuttum seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

-Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza sizden bazı bilgilerin istendiği bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada sizden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek onaylamanız gerekir.

-Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz zaman eğer bu bilgiler doğru ise sisteme kayıtlı olan cep telefonunuza bir kurtarma şifresi gelecektir.

-Cep telefonunuza gelen kodu sizden kodu yazmanızın istendiği bölüme girmelisiniz. Bundan sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet şubesine girerken belirlediğiniz şifrenizin akılda kalıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer şifrenizi hatırlarken zorlanıyorsanız güvenli bir yere not ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifrenizi ve Ziraat Bankası internet şubesine giriş sırasında kullandığınız kodu hiç kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde hesabınızda sorun yaşayabilirsiniz. Şifre işlemlerinizi ve internet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz sırada ise mutlaka Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu noktada dolandırıcılığa maruz kalan birçok kişinin olduğunu söyleyebiliriz.

One thought on “Ziraat İnternet Bankacılığı

  1. ziraat internet bankacılığı kullanıyorum konuyu okuduktan sonra bu kadar çok işlemin yapıldığını bilmiyordum. internet bankacılığını sadece eft havale için kullanıyordum. teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir